Добрго дня! Отримати свідоцтво про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), можна лише через суд.
Порядок протікання цієї процедури такий.
1. Вам потрібно звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у межах території, підконтрольної легітимній владі України, та отримати письмову відмову. Ця відмова буде використана при підготовці заяви до суду.
2. Ви маєте подати до будь-якого суду (за межами окупованої території незалежно від місця проживання заявника):
письмову відмову, отриману в відділі державної реєстрації актів цивільного стану;
заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України ;
належні докази, що підтверджують факт народження дитини, вказують місце й дату народження та імена батьків. Доказами можуть бути:
- письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, у тому числі папери, складені на тимчасово окупованій території; оригінал чи копії свідоцтв про народження, видані на тимчасово окупованій території;
- пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників;
- свідчення свідків (якщо Ви вирішили посилатись на свідчення свідків, то маєте переконатись, що свідки зможуть з’явитися до суду в день подання заяви про встановлення факту народження);
- речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи;
- висновки експертів;
квитанцію про сплату судового збору за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на сьогоднішній він становить 320 грн.).
3. Суд розглядає Вашу справу.
Термін розгляду заяви: офіційно – невідкладно з моменту надходження відповідної заяви; на практиці – суди можуть збільшувати термін розгляду індивідуально в кожному окремому випадку.
За результатами розгляду заяви суд видає одну з постанов:
рішення про встановлення факту народження дитини з зазначенням відомостей про батьків;
рішення про повернення заяви (у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів);
рішення про відмову у встановленні факту народження (у разі недостатніх доказів). При цьому суд має роз’яснити порядок оскарження рішення та невідкладно видати копію рішення заявнику.
4. Якщо суд постановив рішення про встановлення факту народження дитини, Вам слід отримати свідоцтво про народження. Для цього необхідно подати до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України.
Запитай юриста
[23 Березня 2017 09:56] Світлана: Добрий день. Дитині, яка народилась в Севастополі, вже 2 роки. Свідоцтво про її народження видане окупаційною владою Севастополя. В свідоцтві мати записана громадянкою Росії (вона оформила окупаційний паспорт), а батько не оформлював їхнього громадянства і вказаний у свідоцтві як громадянин України. Свідоцтво про шлюб у них українське. Батько дитини зареєстрований у Волинській області. Чи може батько дитини, на підставі СВІДОЦТВА виданого в Севастополі, оформити дитині УКРАЇНСЬКЕ СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ за місцем своєї реєстрації, не звертаючись до суду, а просто заплативши певний штраф, так як один місяць, що дається на реєстрацію дитини, вже пропущений? ЗВЕРНЕННЯ В СУД в даному випадку обов'язкове?
Відповідь юриста:
Коментарів: 0
У боротьбі за Україну загинув волинянин Олег Піцик
Сьогодні 15:25
Сьогодні 15:25
У корупційну схему запихнув і онуку: слідчі звинувачують голову сільради на Волині у незаконному збагаченні. Деталі скандалу
Сьогодні 14:43
Сьогодні 14:43
У чохлі чи без нього: як доцільно носити Айфон 16
Сьогодні 14:14
Сьогодні 14:14
У моторошній ДТП на Вінничині загинули волиняни. Відео
Сьогодні 13:45
Сьогодні 13:45
Міноборони просить відстрочити демобілізацію, – ЗМІ
Сьогодні 12:52
Сьогодні 12:52
Через несправний димохід біля Луцька горів будинок
Сьогодні 12:01
Сьогодні 12:01
Письмовий стіл – яскравий приклад універсальних меблів
Сьогодні 11:04
Сьогодні 11:04
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.