Тарас Літковець: Змагання за Україну. Хто у виграші?
Упродовж останніх кількох тижнів Україна, як сказав відомий класик, ступила два кроки вперед, а потім один назад. Наша держава не перестає дивувати власною політикою не лише Європу, а й своїх громадян, оскільки проштовхнути у Верховній Раді закони, які були необхідні для наближення України до ЄС так і не вдалось.
Підписання Договору про асоціацію зовсім не означає входження України до ЄС. Це лише початок довгого та нелегкого процесу української євроінтеграції. Поки що ми в основному декларували те, що хочемо вступити до Євросоюзу. У разі майбутнього підписання договору наступний етап євроінтеграції триватиме мінімум 3-5 років. Потім упродовж ще кількох років ми будемо країною-кандидатом, потім ми отримаємо (якщо всі вимоги виконаємо) запрошення до вступу у ЄС. Це буде перший етап непростого та тернистого шляху, який може тривати 10 років і більше. Тут все залежатиме від рівня свідомості та організаційних можливостей консолідуватися заради майбутнього усієї нації та вітчизняної політичної еліти. Євроінтеграція змінить ментальність українців, надіюсь, що не в гіршу сторону. Щодо змін у національному чи релігійному плані, то тут питання залишаються. Проте це вже тільки від нас залежить, чи збережемо ми свою національну і духовну ідентичність. Тому Україна мусить довести, що не лише ЄС нам, а і ми потрібні Європейській спільноті, а свої внутрішньополітичні проблеми ми в змозі вирішити самі.
МИ Є СИРОВИННИМ ПРИДАТКОМ СИЛЬНИХ КРАЇН СВІТУ
В Україні після Помаранчевої революції виникла слабка демократія і така «дефектна демократія» не змогла мобілізуватись на об’єднання нації, уступивши інтересам кланово-територіальних олігархічних груп. Ми вже не маємо такої потужної, планової і розгалуженої державної економіки, як Білорусь. Не маємо енергетичних ресурсів, як у РФ. Не має вітчизняна влада такої масової підтримки широких верств населення, як у цих двох сусідніх країнах. Але маємо численні НДО, невдоволене суспільство, масовий протестний електорат, олігархів, територіальні клани, помітну політичну опозицію, розгалужені та не зовсім контрольовані ЗМІ. І все це дивиться (офіційно і неофіційно) в бік ЄС. Звичайно, для української влади ідеальним був би варіант підписання угоди без звільнення Тимошенко з ув’язнення, але для такого розвитку подій сьогодні здається є замало шансів. У разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС зв’язок із Заходом посилиться, а потреба ратифікації ускладнить можливості використання організованих та масових фальсифікацій на президентських виборах 2015 року. Посилення зв’язків із Заходом є єдиним способом повернути Україну до демократичного шляху розвитку в коло братніх та зрозумілих європейських народів. Спрогнозуємо ситуацію на 2025 р.: матимемо конкурентоздатні, якісні товари, послуги та економіку. Зараз, на жаль, ми є сировинним придатком сильних країн світу та постачальником дешевої, але якісної та працелюбної робочої сили. Коли ми будемо рівні з рівними, юридично захищені, то українці, які нині нелегально працюють у Європі, будуть нормально заробляти, як і резиденти цих держав. ЄС спонукатиме нас багато і якісно працювати, а робота буде спрямована на результат, а не на процес, як звикли наші керманичі. Українці довго були під комуністичною владою і тому економіка зараз в нас спрямована на саме виробництво, а не на споживача. У нас і сьогодні роздуваються штати на державних підприємствах, щоб люди мали роботу, невелику зарплату і сяк-так виживали. Вступ до ЄС – це єдина наша можливість здолати корупцію та хабарництво, тому що самі ми не змогли здолати цю проблему впродовж усіх 22 років незалежності. Понад те – корупційні схеми сьогодні процвітають ще більше та вдосконалюються. Ми лише говоримо про ці проблеми, але вони від цього не зникають. Навпаки, проникають у всі сфери життя.
ВСТУП ДО ЄС ЗМУСИТЬ НАС БОРОТИСЯ З ХАБАРНИЦТВОМ І КОРУПЦІЄЮ
Вступ до ЄС змусить нас боротися з хабарництвом і корупцією реально, а не декларативно, адже ця біда вже глибоко вкоренилась у нашій свідомості. У нас діятимуть європейські стандарти в екології, харчуванні, медицині, захисту прав та свобод громадян. Підписавши з нами угоду, ЄС буде юридично зобов’язаний використати весь спектр засобів для підготовки України щодо повноцінного членства. Але ЄС не може виконати за нас той величезний обсяг роботи, який ми мусимо зробити самі. Євроінтеграція має плюси і мінуси для України, але плюсів набагато більше. Від майбутнього вступу в ЄС програють неконкурентноздатні підприємства, дрібні фермерські господарства, неякісні послуги, в тому числі й освітні та медичні, постачальники та виробники товарів низької якості. Проте в кінцевому результаті виграє український споживач. А ще програє РФ. Грубий і цинічний тиск Кремля щодо вступу Києва до Митного союзу, «терористична» цінова політика на російський газ для України, традиційне зверхнє ставлення Москви до «малоросів» на Банковій до минулого тижня, здавалось, надовго відштовхнули вітчизняний політикум від «турбот» про наше майбутнє «старшого» кремлівського брата. Вірилося, що саме тому Віктор Янукович на нещодавній ялтинській зустрічі «YES» офіційно заявив, що Угода про асоціацію з ЄС є для України безальтернативною. Втрата України для ЄС на користь РФ стане для євроспільноти серйозною репутаційною та геополітичною поразкою, яка б поставила під сумнів усю політику Східного партнерства.
НАС БАГАТО, МИ ОСВІЧЕНІ, МИ ХОЧЕМО І МОЖЕМО ПРАЦЮВАТИ
Причиною прихованого страху Старої Європи щодо європейських прагнень України є економічний, демографічний, освітній і науковий потенціал нашої держави, який в рази потужніший від будь-якого нового члена ЄС із Східної та Центральної Європи. Ми не є маленькою країною на кшталт Естонії, Литви чи Словенії. Нас 45 мільйонів (п’ята країна Європи за чисельністю населення і перша за площею), наше населення має дуже високий рівень освіти, оскільки всі мають середню або вищу освіту і ми займаємо одне з перших місць у світі за кількістю людей з вищою освітою на 1000 мешканців в державі. Тобто нас багато, ми освіченні, ми хочемо і можемо працювати. Отже, ми конкурентноздатні. Якщо, наприклад, хірург у Франції отримує 10-15 тисяч євро на місяць, то наш хірург запросто погодиться на 4-5 тисяч євро зарплати і, відповідно, французький залишиться без роботи. Аналогічна ситуація з усіма іншими професіями і виробничими сферами, а тому ми для ЄС є конкурентною загрозою – згадаймо, хоча б вже класичну аналогію про польського сантехніка, який в Лондоні місцевих сантехніків зробив безробітними. Заради об’єктивності слід сказати, що у нас є серйозні організовані кримінальні угрупування, люмпен-пролетаріат, соціальне дно і коли це все піде в Європу, як було після входження в ЄС Румунії та Болгарії (а ми набагато численніші), то це також становитиме проблему для ситої європейської публіки.
Ми традиційно маємо проблеми із сільським господарством, але варто пам’ятати, що 25% усього чорнозему в світі знаходиться в Україні. Навіть сьогодні Україна займає перші позиції у світі з експорту зернових, цукру, олії та меду. А якщо ми отримаємо такі довгоочікувані інвестиції, якщо використаємо німецьку чи голландську техніку і технології, якщо в українців з’явиться мотивація працювати в сільському господарстві, то ми зможемо перетворити українське село з соціально-економічної проблеми в основне джерело наповнення державного бюджету. Правда, на початку 90-х років я, як і багато інших, наївно очікували, що незалежна Україна «завалить» весь світ продукцією сільського господарства... Така думка була романтичною, бо базувалась на хибному уявленні про економічний потенціал та геополітичну вагу України у протистоянні Заходу та Росії. Ми, як відносно молода країна, схильні перебільшувати власну вагу у світовому геополітичному процесі. Європейці, хоч і долучили Україну до Європейської політики сусідства у 2004 році, але не дали їй чітких перспектив повноцінного членства в ЄС, як це було у випадку із вступом Хорватії, Словенії, Болгарії чи Румунії. У випадку з Україною європейська політика висунення умов в обмін на потенційні переваги від підписання Угоди про асоціацію не спрацювала, про що свідчить проблема із звільненням Юлії Тимошенко. Тому Україна й надалі залишається для ЄС у «сірій зоні», а «відчуття втоми від України», яке накопичилось на Заході протягом останніх років, закінчилось політичним роздратуванням через невиконання Києвом численних обіцянок. ЄС захищає власні економічні і політичні інтереси і розглядає європейське майбутнє України в контексті власних інтересів. З огляду на це, Україна мусить розвіяти не словом, а ділом страх ЄС перед нашим можливим майбутнім членством. Ми надто великі, щоб розраховувати на масштабну модернізацію вітчизняної економіки лише коштом ЄС.
У разі підписання договору з ЄС виграли б конкурентноздатні вітчизняні підприємства, які були б прибутковими. Той виробник, який виживе, буде змушений дотримуватися високої якості євростандартів. Адже саме конкуренція спонукає виробників до покращення якості товарів та послуг. Економічна та політична доцільність легко долає будь-які копенгагенські критерії. Проте сьогодні нами уже втомились дивуватись і перестають пробувати зрозуміти...
Підписання Договору про асоціацію зовсім не означає входження України до ЄС. Це лише початок довгого та нелегкого процесу української євроінтеграції. Поки що ми в основному декларували те, що хочемо вступити до Євросоюзу. У разі майбутнього підписання договору наступний етап євроінтеграції триватиме мінімум 3-5 років. Потім упродовж ще кількох років ми будемо країною-кандидатом, потім ми отримаємо (якщо всі вимоги виконаємо) запрошення до вступу у ЄС. Це буде перший етап непростого та тернистого шляху, який може тривати 10 років і більше. Тут все залежатиме від рівня свідомості та організаційних можливостей консолідуватися заради майбутнього усієї нації та вітчизняної політичної еліти. Євроінтеграція змінить ментальність українців, надіюсь, що не в гіршу сторону. Щодо змін у національному чи релігійному плані, то тут питання залишаються. Проте це вже тільки від нас залежить, чи збережемо ми свою національну і духовну ідентичність. Тому Україна мусить довести, що не лише ЄС нам, а і ми потрібні Європейській спільноті, а свої внутрішньополітичні проблеми ми в змозі вирішити самі.
МИ Є СИРОВИННИМ ПРИДАТКОМ СИЛЬНИХ КРАЇН СВІТУ
В Україні після Помаранчевої революції виникла слабка демократія і така «дефектна демократія» не змогла мобілізуватись на об’єднання нації, уступивши інтересам кланово-територіальних олігархічних груп. Ми вже не маємо такої потужної, планової і розгалуженої державної економіки, як Білорусь. Не маємо енергетичних ресурсів, як у РФ. Не має вітчизняна влада такої масової підтримки широких верств населення, як у цих двох сусідніх країнах. Але маємо численні НДО, невдоволене суспільство, масовий протестний електорат, олігархів, територіальні клани, помітну політичну опозицію, розгалужені та не зовсім контрольовані ЗМІ. І все це дивиться (офіційно і неофіційно) в бік ЄС. Звичайно, для української влади ідеальним був би варіант підписання угоди без звільнення Тимошенко з ув’язнення, але для такого розвитку подій сьогодні здається є замало шансів. У разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС зв’язок із Заходом посилиться, а потреба ратифікації ускладнить можливості використання організованих та масових фальсифікацій на президентських виборах 2015 року. Посилення зв’язків із Заходом є єдиним способом повернути Україну до демократичного шляху розвитку в коло братніх та зрозумілих європейських народів. Спрогнозуємо ситуацію на 2025 р.: матимемо конкурентоздатні, якісні товари, послуги та економіку. Зараз, на жаль, ми є сировинним придатком сильних країн світу та постачальником дешевої, але якісної та працелюбної робочої сили. Коли ми будемо рівні з рівними, юридично захищені, то українці, які нині нелегально працюють у Європі, будуть нормально заробляти, як і резиденти цих держав. ЄС спонукатиме нас багато і якісно працювати, а робота буде спрямована на результат, а не на процес, як звикли наші керманичі. Українці довго були під комуністичною владою і тому економіка зараз в нас спрямована на саме виробництво, а не на споживача. У нас і сьогодні роздуваються штати на державних підприємствах, щоб люди мали роботу, невелику зарплату і сяк-так виживали. Вступ до ЄС – це єдина наша можливість здолати корупцію та хабарництво, тому що самі ми не змогли здолати цю проблему впродовж усіх 22 років незалежності. Понад те – корупційні схеми сьогодні процвітають ще більше та вдосконалюються. Ми лише говоримо про ці проблеми, але вони від цього не зникають. Навпаки, проникають у всі сфери життя.
ВСТУП ДО ЄС ЗМУСИТЬ НАС БОРОТИСЯ З ХАБАРНИЦТВОМ І КОРУПЦІЄЮ
Вступ до ЄС змусить нас боротися з хабарництвом і корупцією реально, а не декларативно, адже ця біда вже глибоко вкоренилась у нашій свідомості. У нас діятимуть європейські стандарти в екології, харчуванні, медицині, захисту прав та свобод громадян. Підписавши з нами угоду, ЄС буде юридично зобов’язаний використати весь спектр засобів для підготовки України щодо повноцінного членства. Але ЄС не може виконати за нас той величезний обсяг роботи, який ми мусимо зробити самі. Євроінтеграція має плюси і мінуси для України, але плюсів набагато більше. Від майбутнього вступу в ЄС програють неконкурентноздатні підприємства, дрібні фермерські господарства, неякісні послуги, в тому числі й освітні та медичні, постачальники та виробники товарів низької якості. Проте в кінцевому результаті виграє український споживач. А ще програє РФ. Грубий і цинічний тиск Кремля щодо вступу Києва до Митного союзу, «терористична» цінова політика на російський газ для України, традиційне зверхнє ставлення Москви до «малоросів» на Банковій до минулого тижня, здавалось, надовго відштовхнули вітчизняний політикум від «турбот» про наше майбутнє «старшого» кремлівського брата. Вірилося, що саме тому Віктор Янукович на нещодавній ялтинській зустрічі «YES» офіційно заявив, що Угода про асоціацію з ЄС є для України безальтернативною. Втрата України для ЄС на користь РФ стане для євроспільноти серйозною репутаційною та геополітичною поразкою, яка б поставила під сумнів усю політику Східного партнерства.
НАС БАГАТО, МИ ОСВІЧЕНІ, МИ ХОЧЕМО І МОЖЕМО ПРАЦЮВАТИ
Причиною прихованого страху Старої Європи щодо європейських прагнень України є економічний, демографічний, освітній і науковий потенціал нашої держави, який в рази потужніший від будь-якого нового члена ЄС із Східної та Центральної Європи. Ми не є маленькою країною на кшталт Естонії, Литви чи Словенії. Нас 45 мільйонів (п’ята країна Європи за чисельністю населення і перша за площею), наше населення має дуже високий рівень освіти, оскільки всі мають середню або вищу освіту і ми займаємо одне з перших місць у світі за кількістю людей з вищою освітою на 1000 мешканців в державі. Тобто нас багато, ми освіченні, ми хочемо і можемо працювати. Отже, ми конкурентноздатні. Якщо, наприклад, хірург у Франції отримує 10-15 тисяч євро на місяць, то наш хірург запросто погодиться на 4-5 тисяч євро зарплати і, відповідно, французький залишиться без роботи. Аналогічна ситуація з усіма іншими професіями і виробничими сферами, а тому ми для ЄС є конкурентною загрозою – згадаймо, хоча б вже класичну аналогію про польського сантехніка, який в Лондоні місцевих сантехніків зробив безробітними. Заради об’єктивності слід сказати, що у нас є серйозні організовані кримінальні угрупування, люмпен-пролетаріат, соціальне дно і коли це все піде в Європу, як було після входження в ЄС Румунії та Болгарії (а ми набагато численніші), то це також становитиме проблему для ситої європейської публіки.
Ми традиційно маємо проблеми із сільським господарством, але варто пам’ятати, що 25% усього чорнозему в світі знаходиться в Україні. Навіть сьогодні Україна займає перші позиції у світі з експорту зернових, цукру, олії та меду. А якщо ми отримаємо такі довгоочікувані інвестиції, якщо використаємо німецьку чи голландську техніку і технології, якщо в українців з’явиться мотивація працювати в сільському господарстві, то ми зможемо перетворити українське село з соціально-економічної проблеми в основне джерело наповнення державного бюджету. Правда, на початку 90-х років я, як і багато інших, наївно очікували, що незалежна Україна «завалить» весь світ продукцією сільського господарства... Така думка була романтичною, бо базувалась на хибному уявленні про економічний потенціал та геополітичну вагу України у протистоянні Заходу та Росії. Ми, як відносно молода країна, схильні перебільшувати власну вагу у світовому геополітичному процесі. Європейці, хоч і долучили Україну до Європейської політики сусідства у 2004 році, але не дали їй чітких перспектив повноцінного членства в ЄС, як це було у випадку із вступом Хорватії, Словенії, Болгарії чи Румунії. У випадку з Україною європейська політика висунення умов в обмін на потенційні переваги від підписання Угоди про асоціацію не спрацювала, про що свідчить проблема із звільненням Юлії Тимошенко. Тому Україна й надалі залишається для ЄС у «сірій зоні», а «відчуття втоми від України», яке накопичилось на Заході протягом останніх років, закінчилось політичним роздратуванням через невиконання Києвом численних обіцянок. ЄС захищає власні економічні і політичні інтереси і розглядає європейське майбутнє України в контексті власних інтересів. З огляду на це, Україна мусить розвіяти не словом, а ділом страх ЄС перед нашим можливим майбутнім членством. Ми надто великі, щоб розраховувати на масштабну модернізацію вітчизняної економіки лише коштом ЄС.
У разі підписання договору з ЄС виграли б конкурентноздатні вітчизняні підприємства, які були б прибутковими. Той виробник, який виживе, буде змушений дотримуватися високої якості євростандартів. Адже саме конкуренція спонукає виробників до покращення якості товарів та послуг. Економічна та політична доцільність легко долає будь-які копенгагенські критерії. Проте сьогодні нами уже втомились дивуватись і перестають пробувати зрозуміти...
Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Уже на Майдані з'явились перші людські жертви, а кількість переломаних міліцією кінцівок, вибитих очей та отруєнь сльозогінним газом не піддається…
Черговий раз повернувся з літнього відпочинку. У понеділок, 21 липня, я прилетів до Борисполя і відразу «попав» на 150 грн.…
Декілька днів тому по вулиці Богдана Хмельницького за бувшим кінотеатром «Зміна» було зрізано дерева і на стіні, яку затуляли легені…
Коментарів: 5
Дьодік
Показати IP
4 Грудня 2013 21:21
Кому на**р потрібна ця базгранина?
Богдан -зарозумілому
Показати IP
5 Грудня 2013 18:39
,Дивує,що ніхто не хоче,чи не може? вступити в дискусію з ТАРАСОМ.Спробую я,тим більше знаю його особисто,а в свій час дискутував з ним по ряду суспільно-політичних та економічних питань.За ніби то досить грунтовним ,на перший погляд,аналітичним матеріалом, криються примітивні догми та стереотипи на скадні економічні та соціальні явища .Навязується думка, що підписання асоціації України з ЄС призведе до процвітання та прогресу,це така собі рафінована ліберальна =гайдаровщина =суть якої в тому ,що ринок ,або євростандарти, все врегулюють і розставлять на свої місця,Ідеологія, доречі, показала в Росії повну свою нікчемність та неспроможність вирІшувати серйозні економічні проблеми..Читаємо,=посиливши звязки із Заходом матимемо в 2025 році якісні твари ,економіку та послуги.Не смішіть мене!Насправді економіка України буде знищена німецькими та транснаціональними кампаніями,як знищена економіка Латвії,Болгарії ,Греції,Аргентини,Чіліі і т.п.На наших очах формується,умовно кажучи, новий Німецький європейський союз, куди в майбутньому увійдуть ,крім Німеччини ,Франція, Італяї,Нідерланди, Бельгія,Норвегія і де не матиме місця країнам Східної Європи.ТАКІ Ж ПРИМІТИВНІ ПОГЛЯДИ У ТАРАСА НА МАЙБУТНЄ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА- він пише-ПРИЙДУТЬ ІНВЕСТИЦІЇ, ВОНИ ВИРІШАТЬ ВСІ ПРОБЛЕМИ І ВОНО БУДЕ ПРОЦВІТАТИ.Ні! і ще раз ні!Земля в Україні буде зкуплена транснаціональними кампаніями,буде знищено фермерство,після чого буде вирощуватись лише декілька монокультур,типу зерно, сонячник На селі запанує масове безробіття,злидні,ненависть. В статті недооцінено загрозу процесу глобалізації для України ,,загрозу з боку транснаціональних кампаній.Справа в тому ,що глобалізація нищить національні держави .Це ідеологія повного панування світового ринку,який підкорює все-екологію,культуру,політику,суспільно- цивілізаційні обєднання.Глобалізація несе шкоду національним державам,стандартизацію життєвих установак,норм поведінки.Вона передбачає американізацію всього світу,деградацію,а потім зникнення традиційних для України систем цінностей,культурних моделей поведінки.Глобалізація руйнує національні уклади життя,народні традиції та звичаї,стійкі етно- культурні програми поведінки,робить світ убого -примітивним та зпрщеним,.маніпулює простим людом.
Ура
Показати IP
9 Грудня 2013 10:33
То давайте, пане Богдане, приєднаємося швидше до Росії! За радянські часи так чудово розвивалася українська мова, шанувалися українські культура і традиції, українські письменники могли вільно писати рідною мовою та відкрито висловлювати свою думку, дисертації та дипломні писались українською... Таких "переваг" можна перерахувати безліч!
А Вам, шановний пане Тарасе, кандидате історичних наук, доценте, прекрасний молодий вчений, українцю, велике спасибі за Ваші грамотні публікації і чітку громадську позицію!!!
Вероніка
Показати IP
12 Грудня 2013 16:24
Якби не бачила ЄС на власні очі - не знала би багатьох нюансів. У тому числі і ситуацію із працевлаштуванням. Шановний Тарасе, Ви пишете, що нашим людям платитимуть так само, як і громадянам ЄС, а трішки нижче Ви кажете, що "наш хірург запросто погодиться на 4-5 тисяч євро зарплати і, відповідно, французький залишиться без роботи". Є такий важливий момент як підтвердження диплому. На жаль, більшість дипломів українських ВНЗ там не визнаються або визнаються частково. Працювати навіть медсестрою з нашим дипломом у ЄС майже нереально. Окрім того, якщо стоятиме вибір між французьким хірургом і українським - залишиться без роботи останній, оскільки пріоритет у таких спеціальностях надаватиметься європейцям. Легко влаштуватися емігрантам на роботу у сфері будівництва - тут дійсно візьмуть тих, хто погодиться на меншу заробітну плату. Так що, все далеко не так райдужно, як нам би хотілося.
Вероніці
Показати IP
16 Січня 2014 19:11
Але не так "печально" як зараз у нас та у майбутньому у союзі із "старшим братом"!
Куди піти в Луцьку: від четверга до четверга. Анонси
Сьогодні 16:11
Сьогодні 16:11
Росія пригрозила Польщі через відкриття бази США
Сьогодні 15:38
Сьогодні 15:38
Пам’яті Героїв: у Луцькому педколеджі – волейбольний турнір, присвячений загиблим на війні випускникам. Фото
Сьогодні 15:03
Сьогодні 15:03
На Харківщині загинув боєць з Волині Віталій Корень
Сьогодні 14:47
Сьогодні 14:47
Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем’єра Ізраїлю Нетаньягу й ексміністра оборони Галланта
Сьогодні 14:31
Сьогодні 14:31
У США хочуть списати понад $4 мільярди боргу для України
Сьогодні 14:14
Сьогодні 14:14
Як вибрати насосну станцію для свердловини чи колодязя: ключові критерії та рекомендації
Сьогодні 13:58
Сьогодні 13:58
Артем Чех у Луцьку презентує «Пісню відкритого шляху»
Сьогодні 13:41
Сьогодні 13:41
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.