Сергій Любарський: Машини, які виїжджають із будівельних майданчиків, повинні мати чисті колеса
Непоправної шкоди не лише екології, а й іміджу міста завдають брудні автомобілі - транспорт далеких маршрутів чи будівельна техніка. Пил та бруд із коліс і кузовів забруднюють не тільки дорожнє покриття, а й повітря, яким дихаємо ми та наші діти. В усіх цивілізованих країнах давно уже стало звичним, що автомобілі зобов’язані побувати на мийці й тільки після цього в’їжджати до міста.
У 2008 році на ремонт дорожнього покриття вуличної мережі міста Луцька було виділено понад 28 мільйонів гривень. Сума для нашого міста досить значна, а тому ми повинні піклуватися про те, аби уже відремонтовані дороги прослужили якомога довше, забезпечувати їх чистоту та європейський вигляд. Натомість, на сьогодні, практично жоден із будівельних майданчиків, розташованих у Луцьку не облаштований місцем для миття коліс машин.
І я думаю, що кожному доводилося ставати свідком того як важка техніка, виїжджаючи із будівництва, залишає на прилеглих вулицях сліди “новітніх будівельних технологій”. В дощову погоду ситуація стає ще більш складною, адже, пройти вулицями, поблизу яких ведеться будівництво, не забруднивши взуття стає неможливо.
Погоджуючи будівельний генплан, департамент житлово-комунального господарства, як правило, ставить до забудовника вимогу організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїжджу частину вулиць. Однак, на практиці, такі вимоги не виконуються – стимулу немає.
Законодавство, яке встановлює відповідальність за забруднення шляхового покриття, є дуже гуманним до винних у заподіянні такої шкоди, адже закріплює, що подібні дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від чотирьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто, будівельна організація, яка не виконала вимогу щодо забезпечення чистоти вулиць міста, залежно від конкретного випадку, може понести фінансову відповідальність у розмірі від 54-х до 136 гривень. Я думаю, що це не та сума, яка стимулюватиме будь-кого, а тим більше будівельну компанію, уникати подібних порушень у майбутньому.
На мою думку, виходом із цієї ситуації могло б бути поставлення до забудовників вимоги щодо дольової участі у ремонті тих доріг, якими вони підвозять матеріали до будівництва або ж посилення відповідальності за забруднення доріг міста. Однак, це все в майбутньому, а поки що ж доводиться надіятись хіба що на порядність забудовників.
Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Підприємницьку діяльність я розпочав із першої на Волині приватної фірми «Феміда-Інтер», яка охороняла нафтогазові магістралі. Другий напрям, який мене зацікавив…
Згідно з прогнозами, чергове підвищення ціни на газ в Україні очікується на початку наступного року. Як депутат міської ради, вважаю,…
Різке підвищення цін на енергоносії для однієї із найбільших енергоємних економік світу, створило в Україні величезний ринок енерго- та ресурсозберігаючих…
Коментарів: 4
Hatahama77
Показати IP
24 Вересня 2008 16:28
Тільки чомусь даі не штрафують вантажівки з будівельним сміттям
Віталій
Показати IP
24 Вересня 2008 16:30
Абсолютно погоджуюсь. У нас нова дорога за 1 місяць схожа на болото. Бруд, волога, камінці руйнують полотно. З таким підходом дороги, що їх зараз відкривають і приурочують до Євро 2012, треба буде ремонтувати в 2010.
Простий
Показати IP
24 Вересня 2008 17:44
Я кожного ранку відчуваю на своїй шкірі ці "новітні будівельні технології", а тому цілком погоджуюся з тим, що необхідно посилювати відповідальність забудовників за забруднення дворових територій.
Олексій ДУДИЧ
Показати IP
25 Вересня 2008 12:02
От якби ще в Луцька був генеральний план забудови міста, то важкі автівки далеко не скрізь їздили б - не було б потреби. Місто хаотично забудовується, а нинішній мер ще на виборах обіцяв зробити генплан найближчим часом.
Співфінансування житла і зміни до бюджету: у Луцьку провели позачергову сесію міськради
Сьогодні 14:56
Сьогодні 14:56
У ДТП загинули молоді люди з Шацької громади
Сьогодні 12:32
Сьогодні 12:32
Machineryline: все, що потрібно знати про платформу для купівлі та продажу спецтехніки
Сьогодні 11:34
Сьогодні 11:34
Імовірно, був збитий російським ЗРК: у літаку, який впав у Казахстані, загинули 38 осіб
Сьогодні 11:05
Сьогодні 11:05
Під час пожежі на Волині жінка отруїлася чадним газом
Сьогодні 10:37
Сьогодні 10:37
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.