Олександр Гіль: Свобода вибору
![](/resize/300x198/r/files/blogs/73u.jpg)
Прочитав «Виміри консерватизму» Маргарет Тетчер. Ніби про нас сьогодні. Не можу стриматися, щоб не процитувати деякі уривки.
Вибір у вільному суспільстві пов'язаний з відповідальністю. Немає виразної лінії поділу між економічною та іншими формами особистої відповідальності за себе, свою родину, фірму, суспільство, націю, Бога (Ідею). Мораль полягає у виборі між придатними альтернативами. Моральна людина – це та, що реалізує у виборі власне судження про важливі та неістотні речі, не забуваючи про їхній моральний вимір, тобто про те, що правильне і що хибне. Тією мірою, якою її право та обов’язок вибирати відібрала держава або якась партія, її моральні якості, тобто її здатність вибирати, атрофуються, й вона стає моральною калікою, так само як ми втрачаємо здатності ходити, бачити, якщо нам упродовж років не дають змоги використовувати їх.
У листі одного британця саме цю думку сформульовано дуже виразно: «Ми хочемо покладатися на себе й не хочемо бути залежними від держави, і так само не хочемо, щоб держава, забираючи таку велику частку наших грошей у вигляді податків, вирішувала за нас, що ми повинні мати й чого не повинні… Може, я помиляюсь, але отаке поступове відбирання нашої свободи вибору ослаблює характер».
Вибір у вільному суспільстві пов'язаний з відповідальністю. Немає виразної лінії поділу між економічною та іншими формами особистої відповідальності за себе, свою родину, фірму, суспільство, націю, Бога (Ідею). Мораль полягає у виборі між придатними альтернативами. Моральна людина – це та, що реалізує у виборі власне судження про важливі та неістотні речі, не забуваючи про їхній моральний вимір, тобто про те, що правильне і що хибне. Тією мірою, якою її право та обов’язок вибирати відібрала держава або якась партія, її моральні якості, тобто її здатність вибирати, атрофуються, й вона стає моральною калікою, так само як ми втрачаємо здатності ходити, бачити, якщо нам упродовж років не дають змоги використовувати їх.
У листі одного британця саме цю думку сформульовано дуже виразно: «Ми хочемо покладатися на себе й не хочемо бути залежними від держави, і так само не хочемо, щоб держава, забираючи таку велику частку наших грошей у вигляді податків, вирішувала за нас, що ми повинні мати й чого не повинні… Може, я помиляюсь, але отаке поступове відбирання нашої свободи вибору ослаблює характер».
Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Недавно їхав я до Львова звичайним рейсовим «Еталоном». Було це в суботу зранку. В Луцьку пасажирів набралося якраз в акурат…
Влад Стемпковський зробив хід конем, чи то пак, кандидатом в мери. Володимир Налькович зняли свою кандидатуру з мерських перегонів і…
Вже традиційно більшість жителів нашого міста незадоволені місцевою владою. Причин багато. Тих хто на цьому піариться теж. Особливо майбутніх кандидатів…
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 6
![](/public/images/user_no_foto.png?1721144570)
Альоша
Показати IP
29 Листопада 2010 11:30
Дуже влучно. ...правда, не впевнений, що всі зрозуміють
![](/public/images/user_no_foto.png?1721144570)
Ладомир
Показати IP
29 Листопада 2010 19:10
А що Альоша тобі особисто дасть впевненість у тому що всі все ж таки розуміють?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721144570)
Депутатам місцевих рад присвячується
Показати IP
30 Листопада 2010 00:22
Саме про свободу вибору йдеться, коли місцевих депутатів нагинають їх партійні боси. Нагнули - і ти в екстазі... відмовився - мужик...
![](/public/images/user_no_foto.png?1721144570)
Юрист, викладач логіки
Показати IP
30 Листопада 2010 17:59
Гіль хоче, щоб його помітили (як бабу Параску). Чи розуміє він сам ті речі, які вишукує в мережі, доповнює три слова і дає на розсуд тим, хто виступає тут з далеко нерозумними речами? Чого варте речення: "Мораль полягає у виборі між придатними альтернативами".
Щось на кшалт "Верую, ибо абсурдно" (Тертулиан).
Гіль, а можна утриматись і не писати такі нісенітниці? Або писати в "Вестник МГУ им. Ломоносова" (Философия). Може там розберуться в твоїх головоломках? Сподіваюсь, твоє дитинство колись закінчиться - розумове?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721144570)
Мольфар
Показати IP
30 Листопада 2010 20:51
Юрист, викладач логіки, ... А де ще працювати пробували? які результати? помітили Вас хоча б так як бабу Параску?
п.с.Бабі Парасці вічная память і Царство їй небесне
![](/public/images/user_no_foto.png?1721144570)
Юрист
Показати IP
1 Грудня 2010 17:31
Баба Параска (земля їй пухом!), розумніша за тутешніх блогерів на кшалт Гіля. Вона вистукала в Тимошенко гроші на відбудову цегельного заводу у своєму селі, дала роботу 70 людям, поставила там начальником зятя і усім добре. І, головне, не читала "Вимірів консерватизму". А цю працю Тетчер можна корисно почитати перед сном, цілуючи в пуп красиву жінку (перед соїтієм).
Рекомендую Гілю почитати ще "Влияніє лунного свєта на жізнь дождєвих червяков". Кажуть, дуже цікава річ. Для розумового розвитку.
Треба читати те, що корисне - "вікторіанська епоха" вже пройшла.
Можна не відповідати.
Луцька громада відправила військовим 80 дронів
Сьогодні 18:09
Сьогодні 18:09
Обійшов периметр та позначив розташовану техніку: як держзрадник Ілля Сметанін здав ФСБ Луцький аеродром для обстрілу
Сьогодні 17:34
Сьогодні 17:34
У Німеччині в ДТП загинув 19-річний українець
Сьогодні 17:18
Сьогодні 17:18
У Луцьку на Кравчука авто збило 11-річного велосипедиста
Сьогодні 17:02
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 17:02
У Ковелі влаштували дозвілля для дружин загиблих військових
Сьогодні 16:46
Сьогодні 16:46
У Боголюбах оновили дитячий майданчик
Сьогодні 16:14
Сьогодні 16:14
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.