USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 9.92 10.20
21 Квітня 2014 19:11
2
Олександр Клименко народився 26 квітня 1970 року в м. Коростишів Житомирської області. Закінчив Житомирське музичне училище ім. В. С. Косенка (клас баяна, 1989), Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського (клас баяна та диригування, 1995), Волинський державний університет ім. Лесі Українки (факультет післядипломної освіти, спеціальність «інформатика», 2002).

Автор книги «Supraphon» (видавництво «Твердиня», Луцьк, 2006), до якої увійшли новели та повість «Пазл пазлів», романів «Коростишівський Платонов» (видавництво «Ярославів Вал», Київ, 2010) і «Прихована фортеця» (видавництво «Ярославів Вал», Київ, 2014), книжки літературно-критичних есеїв та інтерв’ю «Від не-початку і до не-кінця» (видавництво «Ярославів Вал», Київ, 2013).

Друкувався у часописах «Кур’єр Кривбасу», «Березіль», «Сучасність», «Четвер», «Ї», «Золота пектораль», «Волинь», «Світязь», «Літературний Чернігів», «Ятрань», у газетах «Літературна Україна», «Українська літературна газета», на сайтах «Літакцент» і «Буквоїд». Твори перекладалися чеською (антологія сучасного українського оповідання «Україно, давай, Україно!»), російською (журнал «Подъём») та білоруською мовами (збірка «Думы і песні Валині»).

Для творів Олександра Клименка є характерними оновлення традиційних засобів художньої виразності, «синтез пошуків різних літературних шкіл із подальшим трансформуванням у своїй художній формі» (М. Слабошпицький), «використання композиційного прийому художньої мозаїки, бажання зафіксувати Час і Людей, надавши їм не побутово-реалістичного, а універсально-буттєвого звучання, намагання по-новому озвучити вічні літературні теми» (Є. Баран), «вдале поєднання сюрреалізму і щемливого реалізму» (В. Лис).

Лауреат Міжнародної літературної премії ім. Миколи Гоголя («Тріумф») (за книгу «Supraphon», 2009), Міжнародної літературної премії ім. Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» (за роман «Коростишівський Платонов», 2011), Літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша (за книгу «Від не-початку і до не-кінця», 2014).

Член Національної спілки письменників України (з 2011 року).

Учасник (у складі ансамблю сучасної музики САТ) міжнародних і всеукраїнських фестивалів авангардної, джазової, сучасної академічної та імпровізаційної музики, серед яких: Нова територія (Київ), Прем’єри сезону (Київ), Форум музики молодих (Київ), Київ-музік-фест (Київ), Джазовий фестиваль (Черкаси), Фестиваль вільного мистецтва Шури Шварцдигулова (Біла Церква), Оберіг (Луцьк), Радіо-Рокс Україна (Київ), Мета-Арт (Київ). Ансамблем записано диски: «САТ» (2006), «САТ & Алла Загайкевич Зимовий САТ» (2011), «Copicat» (2012).

Блог в Інтернеті supraphon.livejournal.com.

Живе та працює у м. Луцьк.
читайте у блозі

День пам’яті та примирення

Це від батька я вперше почув про етапно-загороджувальні комендатури, атаки голіруч і страшні втрати серед червоноармійців. Тому не вагаюсь, розмірковуючи, як батько, який визнавав День Перемоги найбільшим святом, сприйняв би сьогодні – якби дожив – День пам’яті та примирення.

21 Травня 2015 10:45

Політик-книголюб на письменницьких зборах

Слухаючи політика-книголюба, я подумав: літератори мають вести з можновладцями і політиками рівноправний діалог, а не падати перед ними на коліна, випрошуючи копійки на видання своїх книжок. Якщо ми прогинаємось за кусень хліба, то й ціна нам і нашим книжкам –…

2 Травня 2015 12:45

ЧЕСЛАВ МІЛОШ: РОЗГЛЕДІТИ ЧАС

Загрози, зрозумілі польському нобеліянтові на початку 50-х років минулого століття, у контексті новітньої світової історії, коли Росія здійснила агресію проти суверенної України, стали дійсністю. І сьогодні, коли на сході країни гинуть українські солдати, роздуми Мілоша звучать пророче: «Філософія, яка випромінюється…

18 Лютого 2015 13:46

Пол Маккартні: вчора, сьогодні, завжди

Після розпаду «The Beatles» Маккартні записав 16 альбомів. Його творче сходження органічно злилося зі сходженням людським. Мабуть, тому слова в піснях музиканта – прості. У цьому – суть мудрості й художнього одкровення. У простоті вищого рівня. Мабуть, тому, 45 років…

21 Грудня 2014 16:59

Кшиштоф Зануссі: творчість як предтеча мовчання

К. Зануссі називає себе динозавром у мистецтві, усвідомлюючи, що високий кінематограф змушений змінюватися у часи тотального домінування попси. Натомість режисер стверджує: високе мистецтво – рушійна сила, яка змушує людство еволюціонувати. Коли ж запитують, чи не ображає його те, що молоді…

30 Листопада 2014 18:32

Януш Корчак: творчість = життя

Януш Корчак урівняв творчість із високим і трагічним пафосом життя. Тому й міфічний прапор короля Мацюся не є символом приреченості – а навпаки: він майорить нам не так із минулого, як із сьогодення. Мені навіть здається, що то його трансформоване…

11 Листопада 2014 15:13

Життя – пунктир асоціативний…

Інколи окремі факти і події зав’язуються у міцний асоціативний вузол. Відбувається це настільки органічно, що потреби у додатковому конструюванні об’єднавчого сюжету не виникає: достатньо зафіксувати те, що прописалося у пам’яті й що відбувається в реальному часі. Отримана у результаті такої…

28 Липня 2014 17:46

Світ пограниччя

Почувши це, я подумав: так, читати Шульца, Корчака, Гомбровича, Ружевича, Мілоша чи Лема російською – означає читати книгу, написану іноземним автором, у перекладі на іншу – теж іноземну – мову. Цілком очевидна річ, яка чомусь перестала вражати своєю очевидністю

19 Червня 2014 09:42

Диверсифікація української свідомості

Ми жили, розмірковуючи про мистецтво – бодай раз на тиждень. Ми ходили на концерти – двічі на рік. Насолоджувалися театральними виставами – тричі у п’ятилітку

30 Квітня 2014 11:43

Книжки як сонячні бумеранги

Не раз чув, що радити книжки – справа невдячна, оскільки читачеві при виборі лектури слід орієнтуватися виключно на чуття власної душі

21 Квітня 2014 19:20

Система Orphus