Михайло Наход: Тарас Шевченко і сучасна Україна
До виходу у блогосферу саме зараз мене спонукали два моменти:
1) 9 березня виповнюється 9 років з того моменту, як у Києві відбулись події, які в кінцевому підсумку призвели до Помаранчевої революції в Україні.
Для тих, хто не пам’ятає, нагадаю, що того дня активісти Громадського Комітету Опору „За Правду!” та акції „Україна обез Кучми!” намагались перешкодити тодішньому Президенту покласти квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.
Як результат – спровоковані масові заворушення, сутички учасників з міліцією, масові арешти студентів, які приїхали до столиці переважно з Західної України, арешт та ув’язнення унсовців на чолі з Андрієм Шкілем, зародження протестних настроїв у широких масах;
2) взявши до рук у черговий раз „Кобзаря” дивуюсь, що не дивлячись на те що минуло близько півтора сторіччя відтоді, коли були написані вірші та поеми Тараса Шевченка, вони і зараз надзвичайно актуальні з огляду на політичні події у державі
Отже, хочемо ми того чи ні, але Шевченко іде з нами, а його символізм і пророчий зміст думки і слова, ще довго будуть актуальними.
В середовищі політиків, вже давно модно святкувати шевченківські дні, цитувати його, апелювати до нього. Але, мені здається, що Шевченка читають та не розуміють, не роблять висновків, знову „винаходять велосипед”.
Приємно, що практично ніхто, за винятком окремих збоченців, не заперечують його геніальності, здатності аналізувати ситуацію через століття. Прикро, що не дослухаючись до слів Шевченка, українські політичні діячі різних часів повторюють аналогічні помилки, шукаючи ворогів поміж себе: у 20- роках минулого століття Грушевський, Винниченко, Петлюра; пізніше - Бандера, Мельник, Коновалець, зараз - Ющенко, Тимошенко та інші.
Говорячи мовою політиків і політологів, „Кобзар” Шевченка фактично являє собою „Білу книгу України” (Біла книга – документ з переліком найбільш актуальних проблем у певній галузі та засобів до їх подолання. Найчастіше термін використовується в політології та державному управлінні).
Сучасним політикам не потрібно нічого придумувати нового, варто взяти „Кобзар” як дороговказ і не на словах, а на ділі дбати про Україну.
Мав надію, що після виборів Президента 2010 року у політичному просторі настане певне затишшя, переможці займуться стратегічним плануванням розвитку держави, переможені – займуться аналізом причин поразок і переосмисленням своєї ролі у державі, інші тверезомислячі політики і громадяни робитимуть все, щоб в країні не відбулось узурпації влади і кожен на своєму місці буде справді працювати на благо держави. Очевидно мої сподівання не виправдаються.
Троє політичних лідерів нації (Янукович, Ющенко і Тимошенко) сьогодні відзначають річницю народження і смерті Шевченка і знову всі окремо, не жалкуючи образливих висловів на адресу один одного.
Чи цього хотів Тарас? Сумніваюсь.
Але нам, активним громадянам, варто нагадати нашим політикам слова Шевченка „Схаменіться! Будьте люди, бо лихо вам буде”, бо інакше наша Україна ще довго залишатиметься на цивілізаційному роздоріжжі.
Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Віктор Янукович повертається до кучмівської стратегії ведення зовнішньої політики «багатовекторності» з шаленою швидкістю. Практично ніхто і не очікував, що Янукович…
100 днів головування Бориса Петровича Клімчука у Волинській ОДА виявились динамічними і доволі неоднозначними. Порівнюючи діяльність Бориса Клімчука з його…
Уже більше півроку точаться жваві дискусії щодо дати проведення місцевих виборів. Місцеві політики готуються до виборів, але вищий законодавчий орган…
Коментарів: 11
Блін, ну люди, ну чо ж ви такі всі кислі і занудні??? "Чи цього хотів Тарас?" Ох-ох. Які ми бідні і нещасні! Нашу історію не можна читати без брому... Де два українці там три гетьмани.... Не те заповідав нам наш кобзар... ТА СКІЛЬКИ МОЖНА??? Де наші ділові якості? Де розповіді про успішний бізнес? про таланти? про розумних людей? Скільки можна жувати тих політиків??? До Михайла Находа: мої претензії не стільки до вас як взагалі до цих настроїв. Просто, я переконаний, що саме через таке бачення нас і нашоїкраїни НАМИ САМИМИ ми й стоїмо на цивілізаційному роздоріжжі. Як то кажуть, криза не в клозетах...
VSC
Показати IP
10 Березня 2010 10:47
Для чего вылез? Что сказать хотел?
Фронтовик
Показати IP
10 Березня 2010 14:46
Про що взагалі мова? Про Вашого недалекого Ющенка? Так він уже не дивує. Тільки пан Михайло міг назвати його лідером нації. Пане Михайло, Ваш Ющенко - лузер нації, який привів до влади зека нації.
Вася Пароход
Показати IP
10 Березня 2010 15:42
А пом'ятаєш Михайло 2004? Штаб, молоді, наївні дівчатка, які сподівались попасти на роботу у білий дім, після перемоги Ющенка? Як ми з ними весело проводили час. А потім, як добре було у обласній організації НУ нічого не робити та доїти спонсорів? А тепер минулося, вже нікому не потрібний, ну хоч в блозі покажись, може ще хтось з тих дівчаток вспам'ятає.
ОПА
Показати IP
10 Березня 2010 16:22
Не ...ер схаменатися. Потрібно працювати і відповідати за свої дії. А хіба у Волинській організації НУ не така сама ситуація? Подивись скільки колишніх членів адекватних НУ сьогодні займають достойні позиції в інших партіях? Бондаря років зо два як нема в НУ, а що змінилося в партії? Може кадрова політика?
Андрій
Показати IP
10 Березня 2010 17:18
Нашу Україну - чудову ідеологічну партію і розвалили такі як Бондар, Буліга, Наход та інші, а зараз корчать із себе рятівників партії.
Загалом згідний з faBULA, щодо необхідності популяризації українських талантів і їх якостей, але з іншої сторони - Шевченко найбільший відомий мені український талант, шкода що він не був бізнесменом (меценатом) чи генералом (гетьманом), тоді можна було б порівняти його слово з ділом.
А стосовно висловів на адресу Ющенка, "Нашої України" та іншого скажу лише одне - ніхто нічого не руйнував і не рятує, йде природній процес синусоподібного розвитку (підйом - спад - відйом), і вплив одніє людини (чи групи людей) на цей процес обмежений.
007
Показати IP
10 Березня 2010 23:28
"Лідер несамокритичної опозиції дає Всевишнєму ще один шанс обрати її "безгрішну" Президентом.
А ти п. Михайле пропонуєш якусь там не зрозумілу їй єдність!?
Когда утром 9 марта Анна Герман сказала Януковичу, что они едут на могилу Шевченко, Виктор Федорович расстроился:
- Вот черт, молодой же еще пацан! Говорил ему: не связывайся с «Динамо», иди в «Шахтер»!
Фаза
Показати IP
11 Березня 2010 10:09
Я ніколи не думав, що Наход має ще й почуття гумору. Дякую за: "йде природній процес синусоподібного розвитку (підйом - спад - відйом)". Особливо за "відйом". Вплив однієї людини у "відйомі" обмежений - це дійсно колективний процес. Біда Нашої України в тому, що вони "відйомом" почали займатися ще на фазі "підйому". А От Віктор Федорович тільки й буде тим займатися, що "відйомом". Два Віктора - два "відйомника"
Ноль
Показати IP
11 Березня 2010 20:24
Фаза + VlaSSовець
Великолепные шутки ! "Відйом на
підйомі" - это вам не Е = МС2 !
Арсен Мірзоян виступить у заміському комплексі біля Луцька та приготує свою особливу страву
Сьогодні 18:22
Сьогодні 18:22
У Луцьку вшанували пам'ять жертв Голокосту
Сьогодні 17:44
Сьогодні 17:44
Послугу «Тепла зима» планують зробити щорічною
Сьогодні 16:39
Сьогодні 16:39
Рада міністрів ЄС продовжила санкції проти Росії
Сьогодні 16:06
Сьогодні 16:06
На Волині прогнозують рекордно теплі дні
Сьогодні 15:50
Сьогодні 15:50
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.