USD 41.10 41.40
  • USD 41.10 41.40
  • EUR 44.80 45.08
  • PLN 3.30 4.00
Юрій Штокалюк: В Україні змінюється система крові. Що це означає для пацієнтів і лікарень?
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про реформу національної системи крові.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

У відомстві зазначають, що зміни передбачають нову модель фінансування, чіткі правила взаємодії між лікарнями й центрами крові, а також перехід до європейських стандартів у сфері трансфузіології.

Що зміниться для лікарень:

лікарні визначатимуть свої річні потреби в донорській крові, а центри крові забезпечуватимуть їх безплатно;

МОЗ встановить референтні ціни на кров, що унеможливить завищені витрати та зробить фінансування прозорим;

органи місцевого самоврядування зможуть додатково фінансувати центри крові, якщо їхня ефективність буде нижчою за норму;

у кожній лікарні створять трансфузіологічні комітети, які контролюватимуть запаси крові та її використання;

лікарняні відділення трансфузіології перетворяться на банки крові, а саму кров вироблятимуть лише сертифіковані центри;

лікарні, які не створять трансфузіологічні комітети та не запровадять необхідні процедури, не зможуть проводити переливання крові;

контролювати усю цю систему буде Національний трансфузіологічний центр.

Що зміниться для пацієнтів:

кров та її компоненти для пацієнтів у державних і комунальних лікарнях надаватимуть безоплатно;

у приватних клініках, які уклали договори з Національною службою здоров’я, переливання крові теж буде безплатним;

родичам пацієнтів не потрібно буде самостійно шукати донорів або купувати кров.

Торік у межах євроінтеграції уряд затвердив нові правила для роботи з донорською кров’ю. Вони стосуються її заготівлі, тестування, зберігання, перероблення та розподілу, незалежно від того, для чого вона буде використана. Ці правила набудуть чинності вже у червні цього року.

Хто може стати донором крові?

Донорами крові в Україні можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг (у деяких центрах крові приймають із вагою від 55-60 кг).

Також донори не повинні мати протипоказань. Якщо людина має хронічні захворювання, приймає ліки чи стоїть на медичному обліку, вона не може бути донором тимчасово або взагалі.

Спеціально для hromadske.

Юрій Штокалюк - редактор стрічки новин
      Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
      Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Згідно з критеріями «люстраційних» законів досі не вдалося звільнити суддів-корупціонерів, рівень довіри до судової системи в України – найнижчий в…
Якщо на тлі повномасштабного військового вторгнення Росії на територію України банк буде визнаний неплатоспроможним, його вкладники фізичні особи отримають свої…
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт № 8079 щодо заборони перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus