Взяти, наприклад, таке твердження Елли Марленівна: «... Вмирають українці ... значно раніше, ніж жителі багатих країн. А саме низька тривалість життя, поширеність передчасної (до 65 років) смертності - чи не основні характеристики бідних країн. Кажучи про демографічні проблеми України, я б акцент робила не стільки на скороченні чисельності населення, скільки на передчасній смертності. Це жахливо, і з цим потрібно боротися, докладаючи максимум всіх можливих зусиль, щоб люди жили довше».
Лондонський Тауер і луцький замок Любарта: про «воронячі» традиції
Звертаюсь до тих, хто в міській раді опікуються туризмом, ламає голову над тим, як наповнити бюджет міста. Може реалізація «воронячого проекту» на території замку Любарта на кшталт лондонського не така вже і фантастична перспектива?
26 Липня 2019 16:59
Львівська феєрія джазу
Щорічний львівський Leopolis Jazz 2019, який цього року відбувся наприкінці червня - початку липня, народився в 2012 році під час проведення «Євро - 2012». В цьому році він вийшов на пік своєї популярності.
8 Липня 2019 12:25
Вічне поневіряння податківців
У багатьох посткризових країнах саме податкові пільги стали ефективним інструментом для стимулювання бурхливого економічного зростання, інвестиційної діяльності в порівнянні з податковими ставками. Однак в тотально корумпованій Україні цей податковий інструмент впровадити неможливо, всі пільги видаються «своїм».
7 Червня 2019 12:19
Епоха депресії і самітності
…В інавгураційній промові нового президента України люди почули слова про те, що «українці не повинні більше плакати». Як на мене, то чи не вперше в історії незалежності найвищий посадовець країни відважився сказати людям такі «людські» слова. Вони вселяють надію про…
23 Травня 2019 10:35
«Ціновий геноцид», або Чому нам продають продукти у 5 разів дорожче собівартості?
Простий експеримент автора показав - заяви нашого уряду про стабілізацію цін і покращення життя наших людей є звичайним маренням влади. Бідність дедалі більше відвойовує свою територію, вона проникає в кожну шпарину нашого буття, робить його нестерпним. І від європейських стандартів,…
10 Травня 2019 11:07
«Ждуни» при владі – режим очікування для країни
Якщо режим очікування, нав'язаний нашій країні безвідповідальними політиканами не трансформується в режим повного перезавантаження збанкрутілої політики влади, то летаргічний сон «ждунів» закінчиться крахом державності.
2 Травня 2019 11:09
Про види хамства: від витончених ерудитів до хамів звичайних, побутових
Доброта - найцінніша людська якість, вона має потужну протилежність - хамство, носії якого, як правило, не підозрюють про існування в людському суспільстві певних моральних застережень, які культурний прошарок населення ніколи не порушує.
24 Квітня 2019 15:28
Відсутність політичної еліти в Україні: алгоритм краху
Влада України стрімко деградує і це відбувається на тлі непривабливого суспільного феномена: більшість людей доволі терпляче сприймають перебування при владі нинішніх політиків - клептоманів.
8 Квітня 2019 15:48
Передвиборча фата-моргана
Посада президента - це анахронізм, спадок візантійщини, який вінчає не зовсім вдалу політичну конструкцію для нашого суспільства. Хтось її шанує, хтось терпить, але всі піддають нападам за повну неспроможність покращити життя людям. Це не означає, що ця посада не служить…
20 Березня 2019 12:46
Нomo telefonicus: як ми стаємо рабами наших телефонів
Шотландець Александер Белл, який отримав в США ще в дев'ятнадцятому столітті патент на перший телефон, в самих найсміливіших фантазіях не міг передбачити всі наслідки від його застосування для людства. Його винахід еволюціонував від примітивного технічного засобу для голосового спілкування людей…
19 Лютого 2019 10:36
Тим, хто все зносить на своєму шляху. Смертельні помилки на дорозі
За офіційною статистикою за роки незалежності на дорогах України загинуло більше ста тисяч чоловік, близько трьохсот тисяч покалічено. Криваві жнива щорічно збирають страшний врожай - не менше п'яти тисяч убитими і десяти тисяч покаліченими. Чверть століття в країні йде неоголошена…
7 Лютого 2019 11:18
Про ілюзорність реформування вищої школи в Україні і «Лігу плюща»
Українське наукове середовище на протязі останніх десятиліть з досить завищеними надіями ставиться до участі в наукових та освітніх програмах Європейського Союзу, які він практикує в Україні. Наприклад, програма «Тасіс» - одна з багатьох ініціатив ЄС для країн колишнього СРСР по…
4 Лютого 2019 10:37
Тривалість життя, пенсія, ціни: Україна зараз і 118 років тому
За рівнем тривалості життя сучасна Україна скотилася до показників першої чверті XIX ст. Це досить легко перевірити, якщо порівняти, про що пише преса сьогодні і що хвилювало журналістів більше ста років тому. На диво схожі цифри наводяться в інтерв'ю з…
24 Січня 2019 15:01
Сьогодні 18:45
Сьогодні 17:17
Сьогодні 16:44