Сьогоднi - 6 липня 2014 року.
Значна дата.
Адже, 96 рокiв тому, 6 липня 1918 року, у Москвi трапилися важливi й трагiчнi подiї.
Вже протягом двох дiб тривав П'ятий З'їзд Рад (найвищий орган-форум тодiшнього державного керiвництва). Головними фракцiями на ньому були фракцiя бiльшовикiв та фракцiя лiвих соцiалiстiв-революцiонерiв (лiвих есерiв).
У другiй половинi доби 6 липня спiвробiтник ВНК (росiйською мовою - ВЧК) Я.Блюмкiн, з'явившися у резиденцiю нiмецького представництва, вбив графа Мiрбаха - нiмецького посла у Радянськiй Росiї. Хто був дiйсним iнiцiатором цього теракту, ми, певно, вже нiколи не з'ясуємо. Але, Блюмкiн був членом партiї лiвих есерiв. Скористувавшись оцим фактом, бiльшовицьке керiвництво з В.Ленiним на чолi обвинуватило у вбивствi Мiрбаха не Блюмкiна особисто (вiн, певна рiч, нiкого не цiкавив), а Центральний комiтет Партiї лiвих есерiв.
Обвинувативши лiвих есерiв, бiльшовицький уряд наказав заарештувати у будiвлi Великого Театру (саме там засiдав З'їзд Рад) усiх делегатiв - лiвих есерiв. Певна рiч, пiсля цього кроку бiльшовикiв розпочалося збройне протистояння мiж силами двох партiй. (Тодi нiкого не дивувало, що якась вiйськова частина пiдтримувала бiльшовикiв, а якась iнша - лiвих есерiв. Такий був час.)
Переконавшися у тому, що головнi сили Московського гарнiзону або стояли на боцi лiвих есерiв (котрi, на вiдмiну вiд бiльшовикiв, були якими-нiякими захисниками селянства), або оголошували себе нейтральними, голова Раднаркому В.Ленiн та голова ВЦВК Я.Свердлов вирiшили використати т.з. "дивiзiю латишських стрiльцiв". (Насправдi - нiмецьких вiйськовополонених.) Саме тi "латишi" увiйшли в Москву та "подолали спротив лiвих есерiв". (На жаль, справжнього спротиву не було.)
Брудна акцiя бiльшовикiв призвела до зникнення партiї лiвих есерiв з полiтичного життя й до запровадження монопартiйної бiльшовицької диктатури.
Якщо б лiвi есери виявилися хоча б трiшки бiльше рiшучими... може, в нас була б iнша подальша iсторiя. I вiдзначали б ми протягом майже всього минулого сторiччя роковини не "Великої Жовтневої", а "Великої Липневої" революцiї.
I лише фахiвцi-iсторики пам'ятали б тепер iм'я Володимира Ленiна.
А хто був Iосип Cталiн, цього не знали б навiть iсторики...
Точка зору редакції Інформаційного агентства Волинські Новини може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія.
Сьогодні 15:36
Сьогодні 14:47
Сьогодні 14:30
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.