USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.85 10.10

Сміття більше, ніж можна уявити: як забруднені карпатські річки

7 Серпня 2020 21:12
Державна екологічна інспекція перерахувала смітники вздовж прикордонних карпатських річок, сміття з яких може потрапити до сусідніх держав.

Про це повідомив голова інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook, пише УНІАН.

"Проінспектували басейн прикордонних річок на території Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Сміття більше, ніж ми могли собі уявити", – написав Андрій Мальований.

За словами голови Держекоінспекції, у Чернівецькій області ПЕТ-пляшки, пакети, ганчір’я, пні, гілля та цілі дерева трапляються вздовж 180 км прибережних захисних смуг та заплав річок Дністер, Прут, Черемош, Малий Серет. У Сокирянському районі виявлено низку стихійних сміттєзвалищ. Також у Чернівецькій області є три офіційних сміттєзвалища, що розташовані у небезпечній близькості до водойм.

На Івано-Франківщині чимало стихійних сміттєзвалищ на території Яремчанської міської ради. На узбережжі річки Прут побутові й будівельні відходи поблизу старих очисних споруд у Ворохті, відходи деревообробки й склобій по вулиці Курортна у селі Татарів, відходи деревообробки по вулиці Героїв Майдану в селі Яблуниця. У Микуличині біля річки Підстрім, притоки Прута, також звалище побутових й будівельних відходів. Біля річки Солонець поруч з перехрестям автодоріг Делятин-Коломия та Н-09 Мукачево-Львів ще одне звалище побутових відходів. Також в Івано-Франківській області побутові відходи зафіксовані у прибережно-захисній смузі річки Прут у селі Шепарівці Коломийської ОТГ. І аж 10 стихійних сміттєзвалищ в селі Нижній Березів Косівського району біля річки Лючка, притоки Прута.

На Закарпатті на територіях басейнів прикордонних річок Тиса, Уж, Латориця та їхніх приток виявлено 45 стихійних сміттєзвалищ у Берегівському, Великоберезнянському, Виноградівському, Воловецькому, Іршавському, Свалявському, Тячівському, Ужгородському, Мукачівському районах. Загальний обсяг виявлених відходів становить близько 1,495 м куб. загальною площею 2,897 м кв.

На Львівщині стихійних сміттєзвалищ у прибережних смугах немає, проте є офіційний полігон твердих побутових відходів біля річки Опір у селищі Славське, що становить екологічну загрозу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus