USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.90

«Лишилися голі стіни»: віряни ПЦУ в селі на Волині вперше зайшли до храму і провели службу

24 Квітня 2024 19:03
Перша служба українською. У селі Дарівка Голобської громади – свято: вперше віряни ПЦУ були на богослужінні рідною мовою. Вони намагалися увійти до Свято-Миколаївську церкву ще з жовтня минулого року.

Тамтешній священник із частиною вірян лишився в УПЦ МП. Коли ж парафіяни з ПЦУ намагалися увійти до храму, їхні опоненти буквально ставали стіною, йдеться в сюжеті «12 Каналу».

Офіційно релігійну громаду віряни ПЦУ оформили ще торік, коли й намагалися зайти до церкви. Зараз є документи і на храм, каже благочинний Голобського округу Андрій Сех. У храм зайшли в суботу. В неділю – перше богослужіння. До цього весь час тут правив священник Московського патріархату.

«Москалі служили там, а люди з Дарівки приїжджали в Голоби або Новий Мосир... Я повністю виготовляв на право власності, переоформляв, виготовляв технічний паспорт», – коментує благочинний Андрій Сех.

Читати ще: «Ганьба» під капличкою: прихожани УПЦ МП на Волині не впустили поліцію до храму

Нині все обійшлося спокійно. Єдине – прихильники московської церкви повиносили з храму майже все.

«Трошки там ті представники постаралися, побурчали, але нічого. Все забрали. Жодної ікони. Навіть калорифери познімали. Лишилися тільки голі стіни», – розповідає Андрій Сех.

Невдовзі в Дарівку приїде новопризначений священник і настоятель храму. А відео з богослужінням українською вже увійшло в історію села.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
Дмитро Показати IP 25 Квітня 2024 07:07
На готовеньке прийшли. В 90 тих фірми, бізнес віджимали, а тепер храми, нічого в цій країні не змінюється. Замість того щоб самому щось зробити, краще віджати, забрати тіпа ,, офіційно,,. Ще й Бога гнівлять, а Бог поругаємий не буває.
до дмитра до Дмитро Показати IP 25 Квітня 2024 11:21
а хто заважає вам перейти в украінську церкву.???
Оля до Дмитро Показати IP 25 Квітня 2024 16:35
Ти обнутий неук....
лучанка до Дмитро Показати IP 27 Квітня 2024 00:00
Ти не вкурсі,що церква-майно громади,а рішення про перехід приймається більшістю голосів?Під час війни ворога знищують.І н6е згадуй про Бога,бо московські попи давно його продали за московські рублі.
Олександр Показати IP 25 Квітня 2024 10:07
Мене так розчулює, як нові рейдери описують "забрали все" і як на це реагують - ніби це ВСЕ були зобов'язані залишити новим хазяям. А з якого такого дива? Ви це все купували? Ви той храм доглядали, на нього витрачалися? Якби було так, то не забрали б. А якщо забрали, то знають, хто те все придбав і за які гроші. І інші знають, тому й не повертають назад.
лучанка до Олександр Показати IP 27 Квітня 2024 00:01
Ти тупе створіння.
Ого Показати IP 25 Квітня 2024 10:34
Скільки ще потрібно нечисті очистити навіть на Волині,які чекають і моляться за узький мір На сасею
Сатанистам Показати IP 25 Квітня 2024 11:07
Цікаво як кодло в коментарях називає українську церкву рейдерами... Ждуни йоб@ні думаєте вас рашист помилує як прийде додому? Не місце сатанистам ФСБ в Україні
Василь Показати IP 25 Квітня 2024 11:09
А що робити жителям села Згорани де міцно засіла ця московська нечисть?? Як перейти до української церкви?? Невже влада не може заборонити сатанистів кремля, які в окупованих селах здавати дані про українців, невже так тяжко вигнати ворога??
Ого Показати IP 25 Квітня 2024 12:55
Пиздити пиздити і гнати на сасею
Так Показати IP 25 Квітня 2024 13:03
Ганьба сатанистам ,вас би вивезти показати,що робить ваш узький мір по Україні
Роман Показати IP 25 Квітня 2024 18:52
Побудуйте собі храм чи хатину та своїм благочестивим життям наверніть тих блукаючих овець з УПЦ
лучанка до Роман Показати IP 27 Квітня 2024 00:05
Серйозно?Там повна відсутність мізків.На той цирк,що влаштовують московські сектанти гидко дивитися.
Байден Показати IP 25 Квітня 2024 22:32
За розпалювання міжконфесійної ворожнечі - треба розстрілювати на місці під час военного стану...
Фінансист Показати IP 26 Квітня 2024 07:55
Пока на чолі УПЦ стоїть Ондатрій і Паканич, а фінансує структуру блаженнійший Вадим(Новинський) - ніхто п ПЦУ переходити не буде. Ця структура побудована на жорсткій вертикалі, чінопочітанії та послушанії начальству.
лучанка до Фінансист Показати IP 27 Квітня 2024 00:06
Вако,але треба боротися.Бо це ворог всередині країни.