Четвертий міф – про те, що надання допомоги в закладі дороге. Заклад комунальний. Фінансування здійснюється з обласного бюджету. пацієнти тільки частково забезпечують своє лікування. З 1 квітня цього року фінансування буде здійснюватися Національною службою здоров'я України і для громадян нашої країни медична допомога буде безоплатною.
Часто в Ірини Іванівни запитують, для чого було зводити такий центр, адже у Луцьку є пологовий будинок, який багато років виконував функцію обласного закладу. «Я довго думала, як би це так дохідливо пояснити. І тоді запитала в тих людей: «А ви коли-небудь вели статистику інвалідності та смертності дітей?». Бо тих малюків, які втратили шанс на здорове життя, або ж узагалі на життя, дуже багато. І не тому, що у пологовому поганий колектив. Там чудовий колектив, я сама працювала в пологовому багато років. Просто там інші технології, немає такого сучасного обладнання, яке закуплене для перинатального центру. А ми
реально виходжуємо діток, даючи шанс на здорове майбутнє. Надання допомоги розпочинається в пологовій залі або в операційній і ми маємо для цього потрібне обладнання. Дихальну підтримку дитині надають з моменту народження, – пояснює Ірина Горавська. – У пологових залах та операційних наявні дихальні апарати. Вони різні: є такі, що підтримують дихання, є такі, що дихають за дитинку».