USD 40.95 41.35
  • USD 40.95 41.35
  • EUR 41.20 41.50
  • PLN 10.50 10.67

30 червня: дні народження, події, факти

30 Червня 2016 00:00
День народження 30 червня відзначає депутат Луцької міської ради Павло Данильчук (на фото) та колишній арт-директор Opera Dance Club Павло Єгоров.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає їх і бажає здоров'я, достатку, щедрих дарунків долі та успіхів у всіх починаннях. Удачі вам та натхнення!
Павло Єгоров
Павло Єгоров
День народження цього дня святкує активіст Самооборони Волині Сергій Чуріков. ІА Волинські Новини бажає йому життєвих сил, наснаги, наполегливості, успіхів та везіння.
Сьогодні свято й у Ярини Свіляк. Друзі вітають її з днем народження і бажають щастя, радості, сонячних днів, добробуту й палкого кохання! Нехай збуваються всі мрії!
Також день народження 30 червня у топ-менеджера компанії "Море турів" Олени Соколовської. Бажаємо їй життєвих гараздів, міцного здоров'я та завжди залишатися такою чарівною і неперевершеною.
З Днем народження вітають дерматолога, дерматокосметолога косметологічного центру "Амелі" у Луцьку Світлану Прокоп'юк. Бажають їй сімейного затишку, удачі та побільше вдячних клієнтів.
Луцька міська організація ветеранів України вітае з Днем народження Почесного ветерана України, голову первинної ветеранської організації партизан, підпільників - Глущука Івана Марковича. Бажають йому здоров'я, щастя, активного довголіття та Божого благославіння.
Наша хроніка:

Два роки тому у цей день Інформаційне агентство Волинські Новини інформувало, що Україна - менш аморальна, ніж Росія. Рейтинг аморальних країн світу від Bloomberg очолила Чехія. В трійку «лідерів» також увійшли Словенія та Австралія.

30 червня у 2010 році редакція повідомляла, що у Луцьку презентують скандально дешевий Renault Duster. Новинка буквально шокувала ринок своєю привабливою ціною – всього від 131 900 гривень.

Народилися:

Цього дня народилися визначний український військовий, політичний і громадський діяч, один із провідників українського націоналізму Роман Шухевич, український військовий діяч Юрій Дроботковський, підполковник Армії УНР Микола Палієнко, польський поет, лауреат Нобелівської премії з літератури Чеслав Мілош, російський і радянський учений, академік, творець космічної станції «Салют» Володимир Челомей, американський геолог, дослідник, який у 1985 році який знайшов затонулий «Титанік», Роберт Баллард, український музикант, головний диригент оркестрової групи Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Верьовки Станіслав Савчук, американський боксер-професіонал, дворазовий чемпіон світу у суперважкій вазі Майк Тайсон, російська і радянська акторка театру й кіно Анастасія Немоляєва («Інтердівчинка», «Кур'єр»), німецький автогонщик «Формули-1», молодший брат Міхаеля Шумахера Ральф Шумахер, американський плавець, єдиний у світі 14-разовий олімпійський чемпіон Майкл Фелпс.

Сталося:

1936надруковано перший тираж роману «Віднесені вітром» американки Маргарет Мітчелл.

Роман став одним із найбільш знаменитих бестселерів американської літератури. Ще до кінця 1936 було продано більше одного мільйона примірників. В цьому ж році Мітчелл передала права на екранізацію продюсеру Девіду Селзніку за 50 000 доларів. У 1939 знятий однойменний фільм .

У 1937 Мітчелл отримала за цей роман Пулітцерівську премію .

1991у Сімферополі закінчилася перша сесія курултаю (парламенту) кримських татар, на якій був сформований меджліс на чолі із Мустафою Джемілєвим. Меджліс затвердив національні прапор і гімн.

Офіційний Київ не визнає меджліс за повноважний представницький орган кримських татар і противагу йому вбачає в Раді представників кримських татар при Президентові України.

Згідно із статутом метою меджліса є подолання наслідків геноциду вчиненого проти кримських татар, відновлення прав і національно-культурне самовизначення.

2000Женевський суд оголосив вирок колишньому прем'єр-міністру України Павлові Лазаренку: позбавлення волі терміном на 18 місяців та штраф за відмивання 9 мільйонів доларів.

Згодом в Сан-Франциско розпочався судовий процес над екс-посадвоцем. Судили в США, бо в Каліфорнії його сім'я володіє ранчо. 25 серпня 2006 р. Лазаренка засудили до дев'яти років тюремного ув'язнення і штрафу в 10 млн. доларів за відмивання грошей і інші злочини. Він перебував під домашнім арештом у своїй квартирі в Сан-Франциско. Потім, як повідомляли українські ЗМІ з посиланням на бюро в'язниць США, термін утримання Лазаренка під вартою був скорочений на 7 місяців — до 11 січня 2012 року. В результаті рішення судді сума доведених фінансових зловживань скоротилася до 4,5-5 мільйонів доларів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus