USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.20 41.65
  • PLN 10.80 10.93

Найсмачніші напої світу. ФОТО

22 Серпня 2012 12:07
Корисні та не дуже, для дорослих і для малечі, оригінальні та добре відомі, ті, що втамовують спрагу та заряджають бадьорістю.

Топ-50 найсмачніших напоїв світу представило видання CNN, ‒ пише «Українська правда. Життя».

Перше місце в рейтингу, за правом, посіла проста чиста вода.

На другій сходинці опинилася найпопулярніша солодка газована вода планети ‒ Coca-Cola. Її придумав фармацевт Джон Стіт Пембертон у 1886-му році як засіб від головного болю. Як підрахували дослідники, за 2008-й рік кількість випитої «Коли» в світі склала 85 бляшанок на людину.

Кава, що походить із Ефіопії, опинилася на третій сходинці, наступний щабель автори рейтингу віддали пиву, а п’ятий – чаю, який є найбільш вживаним напоєм у світі після води.

За всім добре відомими лідерами серед напоїв іде Air mata kucing або ж напій із лонгану, фрукту, що росте в Малайзії, Китаї, Таїланді. Підсолоджують його традиційно льодяниковим цукром-кандіс.

На сьомій сходинці перебуває «король соків» – апельсиновий. За ним іде червоне вино, яке, на думку дослідників, мешканці Євразії уперше скуштували 8 тисяч років тому. Біле вино теж увійшло до першої двадцятки.

Дев’яте місце з-поміж найсмачніших мають джин із тоніком. Завершує Топ-10 запашний гарячий шоколад, куди треба не забути повкидати маленькі зефіринки – маршмеллоуз.

Далі йде улюблена іспанцями сангрія. На дванадцятій сходинці розташувалася суміш, яку автори називають напоєм, що рятує життя у спекотний день, бо основні його інгредієнти – найсоковитіші в світі плоди. Кавуново-огірковий пунш готується так: треба кинути те й те у блендер, додати лаймовий сік та цукровий сироп, змішати і насолоджуватися.

13-те місце належить розчинному напою Kool-Aid, який полюбляють дітлахи в Північній Америці. На одну сходинку нижче від нього опинився пастіс – французька анісова горілка, далі – менш хмільне японське саке.

До Топ-20 увійшов лимонад, який колись готували лише з лимонів, води та цукру. Як з’ясували історики, в Єгипті його почали змішувати щонайменше півтори тисячі років тому. Попри досить велику кількість цукру, лимонад може бути й корисним для здоров’я – вважається, що він поліпшує травлення, зупиняє діарею та позбавляє від печії.

Напій Es kelapa muda в Індонезії найбільше полюбляють діти. До кокосового молока додають кольоровий сироп та скибочки кокосу.

Коктейль «Секс на пляжі» винайшов молодий бармен із Флориди. Тоді він уперше змішав персиковий лікер, апельсиновий та журавлиний сік із горілкою.

Британський родич гоголя-моголя егг-ног готується на основі сирих яєць, молока та цукру. Він асоціюється з затишним передріздвяним вечором, коли галаслива родина в химерних светрах збирається разом. Для дорослих її членів існує й алкогольна версія егг-ногу.

Раки в Туреччині зазвичай «женуть» із винограду або інжиру. Хмільний напій підходить до морепродуктів, його смачно закушувати динею, сиром, кебабом, добре пити перед вечерею, після вечері – коротше кажучи, раки можна пити де завгодно, з чим завгодно та в будь-який час.
Напій Bubble Tea («Бульбашковий чай») придумали тайванці. «Родзинкою» чайно-молочно-фруктового коктейлю є кульки–перлинки тапіоки, які людина поволі всмоктує через трубочку та розжовує.

Коктейль «Ірландська автомобільна бомба» є традиційним атрибутом парубоцьких вечірок у цій країні. Готується він, зазвичай, із віскі, вершкового лікеру і темного пива ‒ стаута.

Певно, найсмачнішим алкогольним коктейлем у Бразилії є «Кайпірінья», яку змішують із рому з кашасою, лаймом, льодом, тростинним цукром.

Своє гідне місце в Топ-50 посіли також шампанське, мінеральна вода, морквяний сік та Fanta.
Раксі – це «самогонка», яку мешканці Непалу роблять із пшона або рису. Її запах б’є в ніс, вона обпікає горлянку, але дає несподівано м’яке приємне сп’яніння.

Фрукт шикуваса мало відомий на Заході, японці ж розводять його кислий сік водою або додають до коктейлів.

Гарячий напій Sujeonggwa у Кореї готують із сушеною хурмою, корицею, імбиром та чорним перцем. Готується він дуже довго, але смак винагороджує всі зусилля.

До найсмачнішої пʼятдесятки також зарахували енергетик Red Bull, відоме на весь світ пиво Guinness, коктейлі «Піна колада» та «Мохіто», мартіні, шотландське віскі й мексиканську текілу. Не забули про солодкий лікер Baileys, чай із льодом, молоко та шоколадно-молочний шейк.

Індонезійський чендол – це, радше, рідкий десерт, аніж напій. Його основні інгредієнти – густе кокосове молоко, пальмовий цукор, розкришений лід, а ще «черв’ячки» з рисового борошна.

Манго лассі, напій, що походить із Індії, видання називає «внутрішнім сонцезахисним засобом». Це коктейль із йогурту, молока та манго, солодкий і освіжаючий.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Exaboto Показати IP 22 Серпня 2012 17:44
а де ж водюлічька?? тепленька, без закусончика.... мммммм :)))
Лучанка Показати IP 22 Серпня 2012 18:59
Ось це цкава стаття. Дякую за щось нове.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus