USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.50 41.85
  • PLN 10.12 10.30

Фільми про Волинь – серед переможців конкурсу

22 Грудня 2011 11:44
Завершився відеоконкурс «Заповідна Україна». Фільми про Волинь «Зелений бастіон» та «Мальовниче Полісся» «взяли» на ньому другу і третю премії.
Про це повідомляє «Голос України».
Він продовжив серію проектів програми розвитку ООН в Україні та Глобального екологічного фонду «Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій». Торік вони проводили конкурс фотографій, а цього року учасники змагалися в номінації «Відеороботи».
Загалом їх було представлено 57. Це і документальні хроніки, і цілі художні стрічки та міні-фільми. Брали участь і професійні кіномитці, й аматори, працівники природоохоронних територій, журналісти, студенти та навіть вихованці дитячих будинків. До речі, роботи останніх отримали найбільше заохочувальних премій.
Першу премію журі майже одностайно присудило фільмові «Синій вир Карпат» Андрія Михайлика. Знімали її ще наприкінці дев’яностих років. На жаль, після цього була нищівна повінь 98-го, яка зруйнувала єдиний у світі Музей лісосплаву, розташований там. 2001-го прийшла нова повінь, а з нею нові руйнування. Експонати, щоправда, дивом збереглися. Вони перебувають у центрі Національного заповідника, проте загублено старовинний дух музею. А в фільмі він є. Керівництво заповідника ще плекає надію на відродження цього унікального закладу.
Не менш оригінальною є і аматорська стрічка Валерія Мельника (друга премія), що ілюструє заповідний фонд Волинської області «Зелений бастіон». Утім, Волинь цим не обмежилася. Фільм «Мальовниче Полісся», створений командою місцевих журналістів обласної ТРК, узяв третю премію.
Досить оригінальні були й роботи про Дніпро, зокрема, у світлі тих проблем, що постають перед цією водною артерією.
Усі фільми-конкурсанти ввійдуть до збірки «Заповідна Україна» та до промо-відео, які зможе побачити вся країна.
Організатори акції сподіваються, що в такий спосіб до проблем, що їх поставили автори відеоробіт, дослухаються можновладці і пересічні громадяни. Лише так, вважають вони, вдасться зберегти наш справді унікальний природний фонд.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Прикріпити файл

Система Orphus