USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.50 41.85
  • PLN 10.12 10.30

На Волині у свіжих томатах виявили карантинного шкідника

31 Травня 2016 13:18
Державна установа «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» 24 травня 2016 року під час здійсненняфітосанітарної експертизи свіжих томатів вагою 20 тонн походженням з Туреччини виявила небезпечний карантинний шкідник овочевих культур, який є відсутнім на території України, але поширений в багатьох країнах Європи, Африки та Південної Америки «Південно-американську томатну міль» (Tuta absoluta Meyr.), - інформують «Відомості».

Цей шкідник пошкоджує рослини 33 ботанічних родин, в тому числі: картоплю, баклажани, перець, інші пасльонові культури. Найбільш небезпечний на томатах, вражаючи листовий апарат, стебла та плоди. Втрати врожайності і товарних якостей продукції в результаті пошкодження шкідником можуть досягати до 35-100%.

Біологія. За рік можливий розвиток 10-12 генерацій. Міль активна в нічний час, а вдень метелики ховаються в листі рослин. Самка відкладає яйця на нижню сторону листя і на стебла. Зимує шкідник у вигляді яйця, лялечки або імаго.

Морфологія. Імаго – невеликий метелик, з розмахом крил до 10 мм. Загальне забарвлення крил коричнувато-сіре з темними плями і штрихами без смуг. Яйце розміром 0,36 мм-0,22 мм, циліндричне, молочно біле, до жовтого кольору. Гусінь вершково-біла з темною головою, згодом стає світло салатовою, гусениця 3-4 віків рожева, лялечка коричнева.

Способи поширення. Розповсюджується з розсадою і плодами томатів у всіх фазах розвитку.

Ознаки пошкодження. Гусениці, які відродились проникають у плоди, листки, стебла томатів, де живляться і розвиваються, утворюючи «міни». За ними можна швидко встановити місце локалізації молі. При масовому ураженні рослини шкідником спостерігається гальмування, або зупинка росту. Крім того, у галереях зроблених гусеницями молі оселяються патогенні грибки, які спричинюють швидке загнивання плодів. Харчуючись м'якими тканинами рослин, шкідник може бути переносником вторинних інфекцій.

Фітосанітарні заходи: завезення імпортного посадкового матеріалу і плодів томатів із зон вільних від південноамериканської томатної молі.

У разі виявлення підозри на південно-американську томатну міль, усіх просять звертатись до ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» за адресою: Волинська область, Луцький район, село Зміїнець, вулиця Ліскова, будинок 1 тел. (0332) 72-60-73, тел.факс 72-38-88.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Анонім Показати IP 31 Травня 2016 13:35
фу яка гидота....нащо везти ті овочі невідомо звідки коли своє є. але ж звідти дешевше. маємо вже колорадського жука
колись Показати IP 31 Травня 2016 20:07
Було добре, коли кордон був на замку. А зараз - прохідний двір.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus