USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.20 41.65
  • PLN 10.80 10.93

Мешканці багатоповерхівок отримуватимуть три платіжки за газ. Чому і як зросте оплата

5 Липня 2021 07:00
Мешканці багатоквартирних будинків скоро будуть додатково платити за газ, а точніше, за труби всередині будинку, якими блакитне паливо йде в квартири.

Чому і скільки доведеться платити за обслуговування труб, пише «Сьогодні».

Як виявилося, такими мережами майже ніхто не займається – газові труби не перевіряють, поки не запідозрять витік.

Хто відповість за витік газу

Наприклад, в одному з житлових комплексів Бучі за кілометри газових труб у восьми багатоквартирних будинках відповідають не газовики, а керівник ОСББ – саме з нього спитають, якщо в котромуст із будинків станеться лихо через газ.

«Я сам особисто можу тільки набрати води з милом, поприскати трубу і подивитися: є витік газу чи немає. Але якісь інші дії я не можу робити, бо немає технічної освіти спеціальної для цього і немає ліцензії в ОСББ », – каже голова ОСББ Артем Ланський.

Якщо немає ОСББ – відповідає комунальна Експлуатаційна компанія. Так сталося після змін на ринку газу – внутрішньобудинкові труби стали спільною власністю і відповідальністю жителів будинків.

«Після того, як були розділені платіжки – окремо за доставку газу і окремо за сам газ, коли фактично ми отримали дві такі платіжки – виявилося, що в містах у багатоквартирних будинках в цю вартість доставки і розподілу газу не була включена вартість обслуговування мереж самого будинку», – пояснює експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко.

Тобто за стан труб, що ведуть до будинку, відповідає постачальник, а далі – вже турбота жителів. Вони самі повинні шукати компанії, які б стежили за трубами і при необхідності ремонтували їх. Однак такі договори уклали одиниці, а газові труби кілька років ніхто не оглядав.

Щоб навести порядок і повернути відповідальність за мережі тим, хто знає, як це робити, депутати прийняли відповідний закон і передали труби постачальникам газу.

«Тобто той, хто обслуговує зовнішньобудинкові інженерні мережі, кому вони належать, власне, той повинен і далі доставляти від цього пункту А в пункт Б, і трішечки цей пункт продовжити саме в квартиру. І за це виставляти відповідну платіжку», – говорить Андрій Никончук, голова Асоціації професійних управителів нерухомістю.

Поки труби ще не передали новим підрядникам, то при підозрі на витік газу слід звертатися в аварійну газову службу. А вже після укладення договору – до нових підрядників.

Скільки доведеться доплачувати

Вартість за обслуговування пропишуть новою графою в платіжці за газ. Яка це буде сума – наразі не зрозуміло. Формули, за якою всі будуть рахувати, національний регулятор поки не оприлюднив. Експерти припускають, що буде щонайменше враховуватися стан будинку і мереж та обсяги споживання газу.

«Я чув різні цифри. Це може бути від 350 гривень на одну квартиру в рік до півтори тисячі. Розумієте, ось така розбіжність», – розповів заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

Якщо постачальник погано виконує свою роботу, жителі можуть вибрати іншу компанію. Головне, щоб був дозвіл від Держпраці.

Голова ОСББ Артем Ланський сподівається, що нова плата не буде вищою за ту, яку зараз жителі віддають за утримання будинкових мереж.

«Ми зараз моніторимо ринок. Коли нам прийде лист від газової служби, тоді у нас буде кілька підрядників. Будемо розглядати питання на правління, враховувати плюси і мінуси кожного та приймати рішення », – говорить він.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Анонім Показати IP 5 Липня 2021 07:35
У тариф за доставку газу закладене обслуговування газопроводів, ремонти мереж, робота аварійної служби «104» та навіть заміна і встановлення лічильників населенню. Хіба не так?
Дідо Показати IP 5 Липня 2021 08:45
Я дуже радий що майдан поставив все на місце, і тепер ми замість однієї платіжки за газ маємо три. Це вже покращення. Тепер треба так з електрикою. І водою.
? до Дідо Показати IP 5 Липня 2021 11:28
ти ЗЕбув прийняти ліки? ідо чого тут майдан? про платіжки ,тарифи,майстрів спорту по ваккцинаціі,захмарні ціни ,зубожіння населення, 500тис нових роб місць-це вже творчість твоєі улюбленоі команди 95кварталу! І не путай дар праведне та грішне і вчасно приймай ліки!
Дідо до ? Показати IP 5 Липня 2021 11:39
Вакханалія з майдану почалася.
Отакої Показати IP 5 Липня 2021 09:29
Кінець «епохи бідності» перетворюється в початок «епохи злиднів і жебрацтва». Тариф на газ уже досяг практично рекордних 12 грн, а тепер ще чекайте подорожчання опалення та гарячої води на 33%. А з урахуванням того, що спотові ціни на газ в Європі до кінця місяця виросли майже до 400 доларів за тисячу кубометрів, і подальше зростання газового тарифу. Причому цілком можливо, що не тільки місячного, а й поки ще залишається на рівні восьми гривень, річного. Адже той факт, що дві третини споживаного Україною газу видобувається на її території, а ще третина відбирається з російського транзиту, нікого не хвилює. Ціни на газ орієнтовані на біржові європейські ціни. І в червні ці ціни на Україні досягли 13 тисяч гривень за тисячу кубометрів - саме за такою ціною зараз купують газ промисловість, теплокомуненерго та інші споживачі, крім домогосподарств. Прогнозоване зростання цін в наступному році - 6%, в 2023 і 2024 -5%. Вартість водопостачання за цей же період підвищиться на 36%. Утримання будинків - на 15%. Саме адже за це голосували українці, так?
Дідові Показати IP 5 Липня 2021 09:37
І з повітрям!
Правда Показати IP 5 Липня 2021 10:02
Більше платіжок,гарних і різних..."хуже не будет"-БУДЕ!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus