USD 40.95 41.35
  • USD 40.95 41.35
  • EUR 41.20 41.55
  • PLN 10.50 10.67

8 травня: свята, події, факти. День пам’яті і примирення та День матері

8 Травня 2022 00:00
8 травня в Україні відзначають День пам’яті і примирення. Цього дня вшановуємо пам’ять загиблих і постраждалих у Другій світовій війні.

Також сьогодні День матері. Він встановлений згідно з Указом Президента від 10 травня 1999 року і відзначається кожної другої неділі травня. Цього дня вітають матерів і вагітних жінок – майбутніх мам.

Це свято виникло у США. Спочатку це була ідея пацифістів – відзначати його як день єдності матерів у боротьбі за мир. Але подібна концепція не мала широкої підтримки ні в США, ні в інших країнах. У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії у пам’ять про свою матір виступила з ініціативою вшанування матерів. Першим визнав День матері офіційним святом штат Вірджинія у 1910 році. А 1914-го президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

Після завершення Першої світової війни День матері почали відзначати і в деяких європейських країнах.

У світі також святкують День народження напою «Кока-Кола», Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та День Білого Лотоса.

У Норвегії відзначають Ніч жінок, у Канаді – Фестиваль тюльпанів, у США – День подяки подружжю військовослужбовців, День студентської медсестри, День громадських парків, День кокосового кремового пирога, у Південній Кореї – День батьків, у Таїланді – Фестиваль ракет, у Вірменії – День Еркрапа, у Мексиці – День Ідальго.

Іменини за православним календарем святкують Марк та Сильвестр.

Народилися:

8 травня народилися президент США в 1945-1953 роках Гаррі Трумен, український письменник Олесь Ульяненко, іспанський поп-співак Енріке Іглесіас, український поп- і реп-співак, шоумен, телеведучий Олексій Потапенко (Потап).

Сталося:

1541 – іспанський конкістадор і мандрівник Ернандо де Сото відкрив річку Міссісіпі, яку він назвав Річка Святого Духа.

1847 – шотландський винахідник зі Стонгейвена Роберт Томсон (1822–1873) отримав патент на гумову камеру для коліс.

1886 – доктор Джон Пембертон з Атланти вперше продав свій лікувальний еліксир. Цей засіб, що продавався через аптеку, мав такий попит, що через три роки його секретну формулу було продано за 2300 доларів – сьогодні його продають по всьому світу під назвою «Coca-Cola».

1892 – введена заборона на природні багатства Конго, яка не дозволяла розраховуватись каучуком і слоновою кісткою з іншими державами.

1895 – Китай передав Тайвань Японській імперії.

1898 – завершилося одиночне навколосвітнє плавання Джошуа Слокама на шлюпі «Спрей».

1900 – Андрей (Шептицький) був призначений митрополитом Львівським

1902 – під час виверження вулкана Пеле (montagne Pelée) палаюча хмара зруйнувала місто Сен-П’єр на острові Мартиніка. Загинули близько 26 тисяч мешканців, вціліли лише двоє чи троє.

1903 – перший справжній дирижабль «Лебоді» здійснив свій перший політ на 37 км.

1919 – Центральною Руською Народною Радою укладено Ужгородський меморандум – рішення про приєднання Закарпаття до Чехословаччини.

1926 – відбувся перший авіапереліт над північним полюсом.

1945 – у передмісті Берліна Карлсгорсті представники німецького командування на чолі з фельдмаршалом Кейтелем вдруге підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини, що набрав чинності о 23:01.

1947 – Франція вийшла зі складу Міжнародного валютного фонду.

1962 – у Лондоні перестали ходити останні тролейбуси.

1970 – вийшов диск «Let It Be».

1976 – шведська група «ABBA» втретє піднялась на першу сходинку британського хіт-параду з піснею «Fernando», яку утримувала протягом місяця.

1989 – вийшов з друку перший номер «Газети Виборчої» (Варшава).

1994 – Азербайджан приєднався до договору про припинення вогню в Карабаху.

1996 – внесено зміни до конституції ПАР – надано рівні громадянські права представникам усіх рас. Зулуські націоналісти і білі екстремісти бойкотували парламентське рішення і весь процес департизації країни.

2004 – німецька поліція заарештувала 18-літнього творця комп’ютерного вірусу «Sasser».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus