USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.05 10.24

Високоточна зброя НАТО: що може отримати Україна?

5 Вересня 2014 14:39
Під час переговорів, що тривали вчора в Ньюпорті (Уельс) в рамках саміту НАТО, було досягнуто домовленості про допомогу альянсу українському війську.

Не виключено, що в разі подальшої ескалації збройного конфлікту з Росією йтиметься і про постачання Україні високоточної сучасної зброї. Еспресо.TV вирішило нагадати, що являє собою сучасна високоточна зброя країн-членів НАТО.

Високоточна зброя — зброя, яка здатна вражати ціль першим пострілом (пуском) на будь-якій дальності в межах її досяжності. Відноситься до зброї шостого покоління війни. Дозволяє наносити дуже точні удари.


Реактивний снаряд M982 Excalibur

Знаходиться на озброєнні армій США, Канади, Швеції, Австралії.

M982 Excalibur (раніше XM982) - 155-мм керований активно-реактивний снаряд (АРС) збільшеної дальності, що запускається з ствола гаубиці.

Його донна основа виконана з титану, що дозволило зменшити кількість деталей і вартість, а також знизити масу і збільшити дальність. Донний газогенератор надає йому додаткову енергію, дозволяючи збільшити дальність стрільби до 60 км. Система управління комбінована - GPS і інерціальна. Аеродинамічна схема - «качка». Бойова частина - багатоцільова.


«Інтелектуальний» постріл, має дальність стрільби від 40 до 57 км (в залежності від конфігурації) з круговим ймовірним відхиленням близько 10 м. Збільшена дальність досягається за рахунок використання аеродинамічних консолей, що складаються. Точність попадання досягається використанням приймача сигналів ГНСС GPS. Для порівняння, стандартні американські 155-мм снаряди мають КВО порядку 200-300 м при стрільбі на середні дальності.

Витрати - $ 85 000 на один снаряд, при виробництві великими партіями можливе зниження вартості до $ 50 000 доларів.

Перший досвід бойового застосування Excalibur в Іраку влітку 2007 року, був настільки успішним (92% снарядів падали в межах 4 метрів від цілі), що армія США збільшила темпи виробництва до 150 одиниць на місяць проти попередніх 18 снарядів на місяць.


Високоточний керований снаряд M982 Excalibur (в центрі) падає на споруду під час бойових дій в північному районі Багдада 5 травня 2007 року.


«Copperhead» (Змія-мідянка)

M712 «Копперхед» - американський 155-мм високоточний фугасний артилерійський снаряд, створений для ураження різних захищених, в тому числі рухомих цілей.

Copperhead представляє собою снаряд з керованою хвостовою частиною у вигляді стабілізаторів і головкою, що наводиться лазером. Copperhead-2 прийнятий на озброєння в 1988 році. Дальність стрільби цим снарядом становить від 3 до 16 км. Вперше 155-мм комплекс «Copperhead» був застосований в Іраку.


Розробка проекту високоточної артилерійської системи в США почалася в 70-х роках XX століття. Метою створення з'явилася поява на полі бою високоманеврових цілей, таких, наприклад, як танк. Кучність звичайних снарядів не дозволяла застосовувати їх на театрі бойових дій. Високоточна артилерійська система дозволила б подолати цей недолік і відродити артилерію.

На даний момент снаряд знятий з виробництва і з озброєння більшості армій на користь XM982 Excalibur, SMArt 155.


155-мм касетний снаряд SMArt-155 (Suchzunder-Munition fur die Artillerie-155) і однойменний самоприцілюючий бойової елемент розроблені в Німеччині.

Снаряд має три датчики індикації мети (мініатюрний радіолокатор, що працює на принципах як пасивної, так і активної локації, а також інфрачервоний детектор). Датчики функціонують одночасно, і на виході вимірювальної системи формується узагальнений образ мети. Для надійності сигнали, що знімаються з датчиків, обробляються процесором за допомогою двох спеціальних алгоритмів сканування, що дозволяє СПБЕ не реагувати на помилкові цілі.


ADC (ArtillerieDirigee Charge)

155-мм французький снаряд з автономним радіолокаційним самонаведенням.

BOSS (Bofors Optimised Smart Shell)

155-мм шведський снаряд з автономним радіолокаційним самонаведенням.

Ці снаряди мають потужну кумулятивну бойову частину. Вони призначені для стрільби з усіх штатних і перспективних 155-мм гармат.

В той же час в Україні також є розробки високоточної зброї, яка не поступається західним аналогам.


Керований артилерійський снаряд «Квітник»

Це осколочно-фугасний боєприпас з лазерною напівактивною голівкою самонаведення, який призначений для оснащення систем ствольної артилерії калібру 152 і/або 155 мм (під стандарти НАТО). Прийнятий на озброєння Збройних сил України 6 грудня 2012 р.

Високоточний боєприпас (ВТБ) був розроблений Ніжинським науково-виробничим комплексом «Прогрес» центральним конструкторським та проектно-технологічним бюро «Точність» під керівництвом головного конструктора Миколи Шкарлета.

КАС «Квітник» забезпечує ураження танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд.

Його лазерна напівактивна система наведення дозволяє застосовувати боєприпас не тільки проти бронетехніки, але й проти інших важливих військових об'єктів. Здатний вражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м/с (36 км/год) з імовірністю 0,9.

16 таких високоефективних боєприпасів можуть виконати "роботу" 800 звичайних снарядів.

Вартість одного снаряда - до 200 тис. грн.


Крім того, в Україну можливі поставки американських переносних протитанкових ракетних комплексів FGM-148 «Джавелин» («дротик»).

Він призначений для знищення бронетехніки, захищених об'єктів (типу бункер, ДОТ, ДЗОТ) і низьколітаючих малоскоростних цілей (вертольотів).


Розроблявся з 1986 року підприємством «Javelin Joint Venture» (Луїсвілл, Техас). Прийнятий на озброєння Армії США в 1996 році. Успішно застосовувався в Іраку. Поставляється на експорт. Вартість однієї протитанкової ракети досягає $50 тис.


Ракета комплексу Javelin оснащена інфрачервоною голівкою самонаведення, що реалізує принцип «вистрілив-забув», тобто самонаведення. Ракета виконана з крилами, що розкриваються за класичною аеродинамічною схемою. Вона здатна атакувати цілі безпосередньо і згори, що дозволяє без особливих зусиль вражати всі сучасні танки. Система «м'якого пуску» дозволяє стріляти із закритих приміщень.


Наведення ракети можливо в складних метеоумовах, при підвищеній задимленості і в темний час доби. Ракеті неможливо протидіяти будь-якими засобами оптико-електронного придушення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
Анонім Показати IP 5 Вересня 2014 14:52
Ну-ну... І це буде як мавпа з гранатою!
х ...гну до Анонім Показати IP 5 Вересня 2014 15:26
А ти думаєш що роблять 200 американців у Яворові? - Я думаю, що навчають наших користуватись цією зброєю. У нас достатньо освічених військавих, щоб опанувати швидко ці "цяцьки".
петька до х ...гну Показати IP 5 Вересня 2014 16:16
гнеш х- то і гни далі
Віктор до Анонім Показати IP 5 Вересня 2014 16:15
Не переживай, мавпочко. Гранату тобі ніхто не дасть :)
військо Показати IP 5 Вересня 2014 14:53
По кондиціонерах добре лупити будуть...
Анонім до військо Показати IP 5 Вересня 2014 16:49
Ополченцы их будут использовать более эффективно. Также как уже эффективно используют американские ПТУРСы с самонаводящимися головками, изъятые под Изюмом.
гiсть Показати IP 5 Вересня 2014 16:33
Геноцид украiнського народу продовжуэться.
Я до гiсть Показати IP 5 Вересня 2014 17:40
це в розумних - геноцид. дУрні самі себе переб'ють.
віктор Показати IP 5 Вересня 2014 21:55
для добрих людей все буде добре
дохтур Показати IP 6 Вересня 2014 05:09
коментар було видалено
Павло Показати IP 9 Вересня 2014 10:36
Сильно дорого на виході нам обійдеться така допомога. Один снаряд від нато - 50 000доларів, в свою чергу снаряд під нашу "квітку" - 2000грн. Чесно кажучи можна було б закупити краще наших "квіток" переважну більшість, і, можливо, лише де-кілька американських ракет. Ціна вражає

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus