USD 42.00 42.35
  • USD 42.00 42.35
  • EUR 42.10 42.40
  • PLN 10.20 10.38

У заказнику на Волині виявили десятки несанкціонованих рубок лісу

28 Липня 2016 18:31
Під виглядом санітарних рубок на території загальнозоологічного заказника «Зубр» рубали живий ліс, - стверджують в адміністрації Ківерцівського НПП «Цуманська пуща».

Про це йшлося під час прес-конференції працівників Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» про стан лісів на території парку 28 липня.

Заступник директора парку, головний природознавець Федір Доридор повідомив, що Ківерцівський НПП «Цуманська пуща» був створений відповідно до Указу Президента у 2010 році на площі 33 475,34 гектара – на входження до парку не погодили територію, на якій проживає волинська популяція зубра. З 10 043,6 гектара загальнозоологічного заказника «Зубр» у територію національного парку увійшло лише 415 гектарів. Національний парк підпорядкований Міністерству екології відповідно до положення, затвердженого міністерством у 2011 році. Втім, фінансувати національний парк розпочали лише у вересні 2015 року. Зі слів заступника директора, у цей час велася безжальна вирубка лісу. Розрахункові лісосіки користувачами лісових насаджень, що входять до складу парку, не перераховані, у результаті чого щорічно рубають завищені об’єми головного користування.

Федір Доридор пояснив, що в положенні про НПП на певних територіях є обмеження, а на деяких – заборона рубок головного користування. Всупереч цьому лісокористувачі незаконно здійснюють рубки головного користування. Так, на заповідній території загальнозоологічного заказника «Зубр» цьогоріч відведено і вирубують 29 ділянок на площі 36,2 гектара. Окрім цього, виявили 10 ділянок суцільних санітарних рубок по 1 гектару площею кожна. Таким чином, дивно виглядає, що ліс начебто хворіє у десяти випадках на рівних площах.

На об’єктах ПЗФ для санітарних рубок повинні бути погодження екологічної інспекції. За станом на день перевірки таких погоджень не було. Головне користування такими територіями взагалі заборонене і кожен лісокористувач підписав відповідні охоронні зобов’язання. Водночас, заступник директора національного парку визнав, що працівники парку (яких зараз налічується 11 осіб) досі не мають повноважень, аби належним чином здійснювати перевірки, тому що земельні ділянки наразі не закріплені за НПП. Питання про передачу територій під охорону піднімають на усіх рівнях – від РДА та ОДА до Міністерства екології та Держекоінспекції. Наразі в облдержадміністрації створюють комісію з передачі лісів під охорону НПП, а поки за стан лісів відповідають ті, хто підписував охоронні зобов’язання – сільські ради, лісгоспи, колективні сільськогосподарські підприємства тощо. З усієї території парку 30 тисяч гектарів не будуть вилучені у попередніх лісокористувачів, а 3400 гектарів повинні надати парку з вилученням (ця територія буде зоною відповідальності лише національного парку).

Відповідно до переліку рубок на 2016 рік, встановили, що ліс вирубуватимуть на 29 ділянках головного користування (де це заборонено) та 10 ділянках суцільних санітарних рубок. Інформацію про це адміністрація НПП передала у прокуратуру, Національну поліцію та екологічну інспекцію. Наразі відкрите одне кримінальне провадження, а Держекоінспекція проводить детальну перевірку Ківерцівського лісового господарства і штрафні санкції виставлять відповідно до чинного законодавства.

Своєю чергою, начальник відділу відтворення та збереження рослинного і тваринного світу Віталій Жабчук розповів, що дирекція ДП «Ківерцівське лісове господарство» повідомляла, що у 2016 році на території загально зоологічного заказника «Зубр» планують здійснювати лише рубки догляду, а не рубки загального користування чи санітарні рубки.

Таким чином, з його слів, директор Ківерцівського лісового господарства Віктор Сахнюк своїм підписом ствердив неправду, адже під виглядом санітарних рубок знищували живий ліс. 30 червня цього року у Нацполіції відкрили кримінальне провадження за фактом несанкціонованого вирубування живих дерев під виглядом санітарних рубок. Адміністрація національного парку звернулася також до прокуратури Волинської області щодо несанкціонованих рубок.

Нагадаємо, що на території області цього місяця заборонили здійснювати санітарні вирубки лісів як в експлуатаційних лісах, так і на землях природозаповідного фонду.

А під час сесії обласної ради депутати розглянули звернення громадських організацій щодо ситуації у лісах Волині. Голова облради Ігор Палиця тоді пропонував розглянути факти, які наводять активісти, під час засідання профільної комісії облради та звернутися до правоохоронних органів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
прокурору Показати IP 28 Липня 2016 22:28
Приїздіть до нас в Турійськ і побачите як іде лісоповал. Тай заробите собі щось

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus