USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.10

Прокуратура не перевірятиме оформлення підвалів на Кафедральній, 13

16 Листопада 2015 19:00
Чи не був підроблений документ, яким напівзруйновані підземелля XVІI століття оформили незавершеним будівництвом, прокуратура не перевірятиме.

Така відповідь на інформаційний запит надійшла з прокуратури міста Луцька на адресу Інформаційного агентства Волинські Новини.

Нагадаємо, щодо ділянки на вулиці Кафедральна, 13 вже давно точаться суперечки, а тим часом вона перетворюється на смітник. Вже три роки на ній не ведуться роботи. Водночас, підземелля, яким уже 4 століття - руйнуються.

Будинок за адресою Кафедральна, 13 був зруйнований у 1944 році. Довгий час ділянка пустувала, та свого часу луцькі депутати виділили її в оренду Марії Поцілуй, яка є матір’ю нардепа Сергія Мартиняка.

Згодом орендар цю ділянку віддав в суборенду ТзОВ «Луцькміськбуд», засновником якого є Тихін Павлюк – депутат Луцької міської ради у 2006-2010 роках від фракції БЮТ. У 2012 році ТзОВ «Луцькміськбуд» уклало договір з ДП «Волинські старожитності» на проведення археологічних розкопок. Свого часу тут археологи відшукали гаманець зі срібними монетами та срібний посуд.

На тому місці мав бути збудований житлово-офісний центр. А підземелля забудовник обіцяв розчистити і відкрити для відвідувачів. Але будівельні роботи так і не розпочалися. Під час розкопок краєзнавці ініціювали внесення підвалів до реєстру пам’яток. А тим часом будівництво зупинилося, бо закінчилися гроші. Тож уже три роки пам’ятка стоїть пусткою.

Свого часу члени депутатської комісії вирішили доручити земельному управлінню звернутися до орендаря (Марії Поцілуй) та суборендаря (ТзОВ «Луцькміськбуд») з проханням добровільно відмовитися від ділянки. Якщо ж орендар погодиться, - потому можна було б або законсервовувати цю ділянку, або ж виставляти повторно на аукціон, щоб знайти іншого забудовника. Проект рішення про припинення договору оренди декілька разів виносився на сесію, але або знімався з розгляду, або ж не набирав жодного разу необхідної кількості голосів. Врешті, під однієї із сесій депутати підтримали проект рішення про скасування оренди Марії Поцілуй за умови продовження оренди ТзОВ «Луцькміськбуд». Крім того, напередодні розгляду цього питання стало відомо, що забудовник оформив підвали XVІI століття як незавершене будівництво з готовністю 3%, про що йдеться в довідці Державного реєстру нерухомого майна.

Яким чином забудовник оформив напівзруйновані підвали, яким уже 4 століття, незавершеним будівництвом – пропонували обранці громади розібратися прокуратурі, адже відповідний лист вирішили направити депутати міськради та члени експертної групи при комісії з питань туризму із числа краєзнавців до прокуратури області.

Інформаційне агентство Волинські Новини вирішило поцікавитися, чи перевіряються дані факти правоохоронцями. Адже вони в ході кримінального провадження можуть залучати експертів, які б дали оцінку як самому документу, яким оформили підвали незавершеним будівництвом, так і тому, чи не причетні жодні посадові особи до їх руйнування.

У прокуратурі Луцька повідомили, що з приводу законності реєстрації об’єкту нерухомого майна, що знаходиться на вулиці Кафедральній, 13 до них надійшло одне звернення від луцького депутата.

Однак, як з’ясувалося, прокуратура перевіряти цього не буде, оскільки не має таких повноважень. Натомість матеріали скерували в Головне управління юстиції в області, Управління ДАБК та Луцькому міському голові.

«На Ваш запит щодо надання інформації про розглянуті прокуратурою міста Луцька депутатські звернення з приводу законності реєстрації об’єкту нерухомого майна, що знаходиться пна вулиці Кафедральній, 13 у місті Луцьк повідомляю наступне.

У 2015 році до прокуратури міста Луцька надходило одне депутатське звернення з вказаних питань, зокрема, звернення депутата Луцької міської ради Данильчука П.П. від 08.10.2015.

Положенням чинного Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням та застосуванням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді.

З урахуванням вимог чинного законодавства та піднятих у зверненні депутата Луцької міської ради питань, вказане звернення 12.10.2015 скеровано за належністю до Головного територіального управління юстиції в області. Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в області та Луцькому міському голові для розгляду та вирішення по суті», - йдеться у відповіді.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Анонім Показати IP 16 Листопада 2015 23:13
ну правільно- романюк виграв
Анонім до Анонім Показати IP 16 Листопада 2015 23:58
А ты умеешь читать что либо, окромя заголовков? Если умеешь, то перечитай хотя бы последний абзац статьи, где четко прописаны три органа государственной власти, уполномоченные решать подобные вопросы. И именно эти органы государственной власти теперь обязаны дать письменный ответ на запрос депутата, не знающего к кому надо обращаться для решения того либо иного конкретного вопроса. И только в том случае, если эти органы государственной власти проволынят вопрос, то только тогда в дело может вмешаться прокуратура.
опа до Анонім Показати IP 17 Листопада 2015 09:27
цілком вірно

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus