USD 40.82 41.20
  • USD 40.82 41.20
  • EUR 40.95 41.40
  • PLN 10.16 10.44

Вчені знайшли нову групу крові

5 Листопада 2022 00:58
Науковці відкрили нову групу крові. До відкриття фахівців підштовхнула трагедія, що сталася з породіллю.

Про це пише 24 канал з посиланням на Blood.

Усі повинні знати свою групу крові, адже будь-якої миті може статися загрозлива для життя ситуація, що тягне за собою необхідність переливання крові. Тепер вчені Брістольського університету відкрили нову систему груп крові. Вона називається Er і є 44 з відкритих.

Як відкрили нову групу крові

Жінці зробили екстрений кесарів розтин, але врятувати малюка не вдалося – у нього стався крововилив у мозок. Причиною були антитіла в крові, які проникли в плаценту та завдали шкоди дитині. Відбулася несумісність за групою крові матері та дитини. Рідкісний білок-антиген у крові жінки дозволив визначити її кров у нову класифікаційну групу.

Вважають, що існує чотири типи крові, але насправді їх набагато більше. Вони різняться за білками, що лежать на поверхні еритроцитів (червоних кров’яних клітин) і поділяються на підгрупи. Ця інформація враховується при переливанні крові та трансплантації органів.

Чому важливе відкриття

Відкриття нової групи крові допоможе передбачати можливу несумісність крові матері і плода ще під час вагітності і оперативно вирішувати проблему, наприклад, за допомогою внутрішньосудинного переливання крові дитині, яка ще не народилася.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus