USD 40.50 40.85
  • USD 40.50 40.85
  • EUR 45.00 45.30
  • PLN 3.30 4.00

«Я зміг – і ти зможеш!» У Луцьку провели другий ярмарок ветеранського бізнесу. Фото

22 Лютого 2025 18:18
Ось уже вдруге у Луцьку за ініціативи міського голови Ігоря Поліщука та за підтримки Волинської обласної ради, Волинського обласного центру зайнятості відбувся ярмарок ветеранського бізнесу: «Я зміг – і ти зможеш!». На цей раз захід провели у стінах обласного драмтеатру. Свій бізнес представляли близько 40 ветеранів війни, їхніх дружин, чинних військовослужбовців та сімей загиблих воїнів.

Під час ярмарку з 10 до 18 години діяло понад 15 додаткових локацій, на яких можна було дізнатися про можливості для захисників та захисниць від Волинського обласного центру зайнятості, Українського ветеранського фонду та інших партнерів, інформацію про грантові проєкти та освіту. Також були представлені всі структурні підрозділи міської ради, які працюють у напрямку підтримки ветеранів.
Читати ще: Історії успіху сильних людей: у Луцьку ветерани вперше представили свій бізнес. Фото

Як зазначив директор департаменту з питань ветеранської політики Луцької міської ради Олег Кобилинський, за цілий день ярмарку очікували прийняти близько 1000 відвідувачів.
«Сьогодні тут представлено 40 ветеранських бізнесів і вони справді дуже різноманітні. Серед них є ветерани і ветеранки, які показують свою продукцію і торгують, а є такі, що розповідають про історію свого бізнесу. Анна Прокопчук, наприклад, має свою танцювальну студію, номери її вихованців теж будуть сьогодні представлені. Також в нас є близько 10 столів – це ветерани, які надають певні послуги. Наприклад, Андрій Щурук надає послуги прокату скутерів для служб доставок. Тут він розповідає, як йому вдається вигравати гранти, як він їх пише, як вчить їздити і кого навчає. Задум такий, щоб лучани та гості міста побачили, що ветерани – це не тягар, який щось вимагає, а це люди, які хочуть самореалізуватися і відновлювати Україну», – розповідає Олег Кобилинський.
Заступниця міського голови Ірина Чебелюк анонсувала, що ярмарок планують зробити традиційним та будуть проводити щомісяця. Проте порівняно з першим заходом, географія учасників буде розширюватися і кожен охочий ветеран чи його родина зможе представити свій бізнес.
«Першочергово була ідея залучати на ярмарки лише волинські бізнеси, але зараз географія розширилася і сьогодні представлені вже шість областей. Це, зокрема, Львів, Київ, Чернігів, Токмак та інші міста України. Тобто це велика кількість людей, які попри всі перипетії часу і життя, попри особливі хвилювання, рухаються далі і відкривають свої бізнеси. Завдяки таким заходам ми хочемо їх підтримати, допомогти, прорекламувати, щоб про них дізналося багато людей і теж стали їхніми клієнтами. Тому що, як всім відомо, бізнес – це завжди ризики, але це і майбутнє, яке ти можеш забезпечити собі і своїм дітям. У мене, насправді, емоції неймовірні, бо коли ти дивишся в очі ветеранам, які віддали величезну частинку свого життя і здоров'я, а в деяких випадках і частин тіла, ти просто розумієш, що Україна ніколи не здасться. Якщо вони знаходять в собі сили жити далі, розвиватися, винаходити щось нове, то ми вистоїмо», – наголосила Ірина Чебелюк.
Лучанка Алла Кухарук – дружина ветерана, який став добровольцем на захист України ще у 2016 році. Свою майстерню виробів з натурального бавовняного шнура «Woven lounge» жінка відкрила рік тому і зізнається – 95% зароблених коштів ідуть на волонтерські витрати. Свої вироби Алла виставляє на благодійні лоти і таким чином закуповує все необхідне для армії. Сьогодні на ярмарку виставлена «золота колекція» майстерні: шатро, торшер та дитяча гойдалка. Допомагав розставити речі з майстерні Алли її брат.
«Рік тому у мене з’явилася ідея виготовляти такі вироби, бо взагалі я працюю логопедом у третьому ліцеї. Але завжди дуже хотілося займатися такою справою, яка буде особлива, до того ж, я люблю виготовляти щось власноруч. Почалося все з відео на Ютубі, де був майстер-клас по виготовленню дитячого шатро. Я спробувала і у мене вийшло, а далі я навчалася ще в інших майстрів і почала розвиватися. Після війни, думаю, вже розширю своє виробництво, а поки набуваю досвіду», – ділиться історією бізнесу Алла Кухарук.
Вадим та Ірина Когуєнки займаються виготовленням ізомальтових чайних бомбочок. Історія їхнього бізнесу досить щемлива. Чоловік родом із Нової Каховки, після окупації міста намагався звідти виїхати, і коли через три місяці це все ж вдалося, одразу вступив до лав Збройних Сил України. На війні втратив ногу, на ярмарку ветеран збирає кошти на новий протез.
«Після тяжкого поранення у 2023 році я проходив реабілітацію у Львові, там же ж і зустрів свою майбутню дружину. Тоді у свої 25 вийшов на пенсію, а зараз вже виховуємо маленьку дитину, тож вирішили відкрити сімейну справу. Чому саме чайні кульки? Ми якось їхали у потязі і побачили, як їх заварюють, після цього і собі спробували зробити такий чай. Це щось незвичне, непоширене, на вигляд гарне і естетичне. Спробували виготовляти, з’явилися перші клієнти і ось уже потрохи розвиваємося», – розповідає про зародження сімейної справи Вадим Когуєнко.
Ще одні гості ярмарку зі Львова – Андрій та Ірина Тирси. Сім’я вже понад 20 років займається виготовленням керамічних виробів. Ідея бізнесу зародилася у їхньому рідному місті – Кременчуці. Коли чоловік пішов служити, робота майстерні «Tyrson ceramics» зупинилася, а рік тому, коли Андрій повернувся додому, виробництво знову відновилося.
«Можна сказати, що ми тільки починаємо, адже робота майстерні дуже змінилася, порівняно з тим, якою була до війни, ми переїхали до Львова і все робимо з нуля. Але вже помаленьку починаємо «оживати» і розвиватися», – розповідає подружжя.

Серед учасників ветеранського ярмарку також є і переселенці. Однією з них стала Оксана Макарова з Маріуполя, яка вже третій рік проживає у Луцьку. Сюди ж переїхало і їхнє виробництво військової амуніції.
«Зараз я чекаю чоловіка з війни, він воює на Покровському напрямку. Тому я, як ветеранський підприємець, сьогодні представляю бізнес замість нього. У нас виготовляється більше 56 одиниць різних речей. Ми постійно вдосконалюємось, робимо щось нове, тому їх стає все більше і більше. На Волині у нас досить потужне виробництво і за три роки ми змогли досягти хороших показників. Наразі у нас працює дуже багато людей і сподіваюсь, що далі ми також будемо розвиватися у цьому напрямку», – розповідає Оксана Макарова.
Ветеранський ярмарок у Луцьку вкотре став не лише платформою для розвитку бізнесу, а й символом стійкості та незламності українських захисників. Кожна історія тут – це доказ того, що попри всі виклики, ветерани та їхні сім’ї не лише адаптуються до мирного життя, а й створюють нові можливості для себе, своїх сімей та країни.

Христина КРОТ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Анонім Показати IP 23 Лютого 2025 09:08
Ви погляньте скільки унікальних виробів та продуктів. Мені власне іконки сподобались, таких ніде не купити. Зроблено руками ветеранів.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus