USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Генпрокуратура розслідує «злив» даних клієнтів ПриватБанку в Росію

22 Листопада 2017 21:59
Генпрокуратура відкрила кримінальну справу за фактом витоку баз даних клієнтів ПриватБанку в Росію.

Про це редактор програми «Гроші», креативний продюсер департаменту журналістських розслідувань 1+1 Олександр Дубінський повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Я чув про це провадженні ГПУ ще минулого тижня, але тоді ще не знав фабули. А тепер, виявляється, дані вкрали НЕ кремлівські хакери, а "злили" в РФ посадові особи ПриватБанку», - пише Дубінський.
Також він зазначає, що стаття Кримінального кодексу, за якою ведеться слідство, це «Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї».

«Тобто, бази клієнтів в Росію передали самі співробітники націоналізованого ПриватБанку. А це, як я розумію, повні особисті дані клієнтів: ПІБ, адреса, телефон. І головне, - перелік операцій. Що не може не радувати волонтерів і воюючих в зоні АТО», - обурюється автор.

«Бази - зона відповідальності керівника напряму IT Дреллінга, який прийшов в Приват з "Авалю". У свою чергу, в "Авалі" працювали з Дреллінгом в.о. голови Нацбанку Смолій, і його перший заступник Рожкова. Що, безумовно, просто низка збігів. Як і те, що їх "патронеса" Гонтарєва (екс-очільниця НБУ, - ВН) була партнером віце-президента державного банку Росії ВТБ», - повідомляє Дубінський.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Степан(Крымчанин) Показати IP 22 Листопада 2017 22:15
Це когось дивує?
остап Показати IP 22 Листопада 2017 22:39
націоналізували і ...
Вкладчик Показати IP 7 Грудня 2017 18:04
А при чому тут Аваль? Типу Дреллінг засланий козачок, який розвалює Приват))). Цікаво що далі.
Serg Показати IP 27 Грудня 2017 11:33
ПриватБанк вкрав пенсію з пенсійної картки. 12.12.2017р. я - пенсіонер - виявив, що 11.12.2017р. вкрали гроші з https://privat24.privatbank.ua нібито на «Рекламні послуги WWW.AVITO.RU, Moscow», гроші зняті 11.12.2017р. в 18.37, 18.39,18.41.18.42 в мене з пенсійної карточки Gold 5168742701461224 викрадено 470.01 + 940.03 + 705.02 + 940.03 = 3055,09 грн. = 6500 руб. Хотіли зняти 10000 руб. (РФ), але в мене був встановлений ліміт privat24 на 3000 грн. Я ніякої реклами не замовляв, 11.12.2017р. банківською карткою не користувався, з ПриватБанку на мій телефон дзвінків (про дозвіл на зняття коштів) - не було, ці платежі я не робив… Претензії до ПриватБанку зареєстровані за тел. 3700 та у відділенні: №№: 511137, 541140, 541143, 541144. Звернувся в Кіберполіцію. Картку анулював та видана інша… 15.12.2017р. з банку подзвонила дамочка та намагалась мене звинуватити, що то я комусь дав дані з своєї пенсійної картки для перерахування коштів з їх терміналу, але з якого терміналу, в якому місті, по якому договору, яким чином вкрали гроші з перевищенням ліміту … – пояснити не забажала. Явно крадуть гроші клієнтів персонал – в т.ч. «безпека» - цього банку, … коли вам видають картку то фотографують, користуються базою клієнтів… Отож, щоб хоч якось зменшити ймовірність викрадення грошей з картки, - зменшити ліміти... http://ipic.su/img/img7/fs/11.1513944176.jpg http://piccy.info/view3/11899953/4a5eeefa0caff70f18d17a55a10b0f01/ Служба поддержки Avito < [email protected] > Агент піддержки 22.12.2017, 01:39 Средства были отправлены на банковскую карту, которую Вы указали в заявлении. -- По тел. 3700 з Приватбанку заявили, що повернення грошей займе до 120 днів. Отож, злодії з Приватбанку гроші пенсії вкрали за кілька хвилин, за кілька днів WWW.AVITO.RU, Moscow повідомили, що гроші повернули, але злодії з Приватбанку й надалі вирішили користуватись моєю пенсією «до 120 днів» і чи повернуть вкрадене - невідомо.
Serg до Serg Показати IP 3 Лютого 2018 10:21
Після реклами (де тільки можливо) шахраї приватбанку вкрадену пенсію повернули. Станом на 26.12.2017р. в Приват24 повернення не було, але 27.12.2017р. вкрадені гроші появились, - в Приват24 – нібито ще 22.12.2017р. Але не надають даних, хто вкрав гроші з пенсійної картки, яким чином вкрав без паролів, що то за «товар» купили від мого імені та ін. даних, ще й з перевищенням ліміту. В Avito.ru також заявили, що то конфіденційні дані, якi надаються на запит правоохоронних органів. http://rudb.org/img/2018_02/02/b7c3d29f-47b9-4673-b0c5-8331b8218a7d.jpg Отримав відписку Приватбанку від 23.01.2018 р. №20.1.0.0.0/7- 20180106/230 на 11361 від 06.01.2018 р. 11/12/2017р. за Вашим картковим рахунком був здійсненний переказ коштів. При здійсненні переказу були коректно введені номер Вашої картки, термін її дії та CVV2код. Грошові кошти за даними операціями були повернені 22/12/2017р. на Вашу картку 5168********1224. Отож, злодії Приватбанку брешуть, що то клієнт перевів гроші на рекламу козломордого окупанта і вони типу «не при делах». Явно гроші крадуть покидьки персоналу та так званої «безпеки» банку, яким відомі всі атрибути картки клієнта. Тепер відбріхуються.
Serg Показати IP 27 Грудня 2017 18:42
Після реклами шахраї приватбанку вкрадену пенсію повернули. Але не надають дані, хто вкрав гроші з пенсійної картки, яким чином вкрав без паролів, що то за «товар» купили від мого імені та ін. даних, ще й з перевищенням ліміту. http://ipic.su/7yxzI4.jpg
Олена Показати IP 4 Січня 2018 20:44
03.12.2017 року з 23.15 до 23.20 в мене вкрадено з моєї кредитної банківської картки Приватбанк “Універсальна” № 5168-7555-2599-9138 кредитні кошти та здійснено несанкціонований переказ грошових коштів в розмірі 7500 руб з конвертацією по курсу 0,47 грн. усього 3525 грн., чим спричинено мені матеріальної шкоди на зазначену суму. Без мого відома та без запросу підтвердження смс паролю банком за попущенням Служби безпеки Приватбанку в 23.15 почали приходити смс оповіщення , що з мене знімаються кошти в рублях, при цьому комп’ютер у мене було виключено, за кордон не виїзжала. В 00.30 4 грудня я визвала поліцію заяву про порушення кримінальної справи про крадіжку ЕРДР за №120705023000123. Карта «Універсальна», (номер карти ) була при мені , ніяких СЦВ коду та пін коду нікому не сповіщала. З 23.15 до 23.20 я намагалась додзвонитись до служби 3700 Приватбанку – мені ніхто не відповів. В мене деталізація рахунку за мобільним номером Водафон 066-385-68-16 – цей номер був прив’язаний до моєї карти «Універсальна», де чітко видно всі мої вихідні дзвінки в Приватбанк 3700 за період з 23.15 до 23.20. В 23.20 все таки заблокувала карту та нарешті мені додзвонилася служба 3700, я сповістила оператора про злочин , оператор Олег повідомив мені, що зареєєтрував заявку про крадіжку в 23.50, обіцяв що мені передзвонять фахівці протягом 5-7 днів СБ банку. 4 грудня 2017 року я декілька раз дзвонила в службу 3700, Оператор зареєструвала заявки під номерами №11306282 Гроші Приватбанк дозволив вкрасти на російський сайт Аvito.ru Moscow за якісь рекамні послуги які я не замовляла.